Powiat dębicki w atlasie nienawiści

  • 05.12.2019, 09:02 (aktualizacja 06.12.2019, 08:09)
  • Grzegorz Król
Powiat dębicki w atlasie nienawiści
Zarówno miasto, jak i zdecydowana większość powiatu dębickiego zostały zaznaczone w interaktywnym Atlasie nienawiści. Tak została nazwana mapa Polski, na której zaznaczane są samorządy, w których odrzucono, przyjęto lub trwają prace nad uchwaleniem tzw. deklaracji anty-LGBT. Choć przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy uważa, że autorzy mapy mylą dwie uchwały.

Jak donosi jeden z portali, związany ze środowiskiem LGBT Atlas nienawiści stworzyli rzeszowscy aktywiści, współorganizatorzy Marszu Równości w stolicy województwa - Jakub Gawron, Paulina Pająk i Paweł Preneta. Powstała ona w cztery wieczory. W przyszłości ma być aktualizowana.

- Trudno odnieść się do prywatnej inicjatywy garstki osób, które jak rozumiem próbują zaistnieć. W relacjach medialnych na ten temat miesza się podejmowane przez inne samorządy uchwały "anty-LGBT" z podjętą przez Radę Miejską w Dębicy uchwałą w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Nasza uchwała nie zawiera treści wykluczających nikogo, a wspierające rodzinę. Mieszanie tych pojęć świadczy o elementarnej niekompetencji osób tworzących ten atlas - mówi przewodniczący RM w Dębicy Mateusz Cebula pytany o to, czy będzie ze strony rady jakakolwiek reakcja.

Nieco inne zdanie na ten temat ma radny Piotr Michoń. 

- Strona fajna, a najbardziej cieszą te zielone miejsca - mówi.

Tym kolorem zostały zaznaczone te samorządy, które odrzuciły Samorządową Kartę Praw Rodziny.

- Samorząd nie jest od mieszania się w spory światopoglądowe, a przyjęcie w Dębicy tej uchwały według mnie zostało narzucone radnym z góry, bo za bardzo nie chcieli przyznać się skąd się ten projekt wziął - dodaje Piotr Michoń

Jedyną gminą w powiecie, która zaznaczona została na żółto, jest gmina Dębica. To oznacza, że trwają tam prace nad uchwaleniem SKPR.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nienawistny
nienawistny 20.12.2019, 21:50
ale sie przejolem hihihi
Anka
Anka 06.12.2019, 08:59
Jestem dumna, że mieszkam w tym miejscu. Na siłę wszędzie wciska się nam ideologie LGBT. Niech jadą do krajów arabskich albo do Rosji tam propagować swoje stanowisko.
sie pytam
sie pytam 05.12.2019, 21:41
A tej mapy też jesteście dumni?
http://supernowosci24.pl/ujawn…
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 05.12.2019, 16:58
Jeżeli ktoś uważa, że bycie na tej mapie to powód dumy... to tylko współczuję "dobrego samopoczucia" 👎
starszak
starszak 05.12.2019, 11:26
Nie wchodzę na ich podwórko, patrzę czy nie wchodzą na moje - to jestem na tej mapie czy nie? Jeżeli chodzi o poglądy to uważam, że dopóki nie naruszają praw innych ludzi, to nie ma o czym gadać.A młode pokolenie powinni wychowywać przede wszystkim rodzice i dom. Nie instytucje, łącznie z kościołem, nie organizacje "za" i "przeciw", nawet nie szkoła, bo ona za wychowanie nie będzie ponosić odpowiedzialności w przyszłości, tym bardziej, że uchyla się od takiej działalności. Spotkałem się z zarzutem, że wychowanie dziecka chcę przerzucić na szkołę, kiedy poprosiłem wychowawcę / w obecności pedagoga szkolnego/ o telefoniczne powiadomienie w wypadku nieobecności ucznia.... W tej chwili jest to nie wychowywanie, a gra polityczna. Indoktrynacja atakuje dzieci w przedszkolu w przypadkach, kiedy pani Dyrektor chce pokazać, że jest "za" . Małopolska Kurator Oświaty....
Stacjonarny
Stacjonarny 05.12.2019, 11:06
Bez sensu zajmowanie se a karta , oplaty ida w gore, inwestycje zagrozone, zamiast tym sie zająć do politykierzy pisu sobie uprawiają cyrk wyłącznie dla swojego EGO - fałszywie konserwatywnego
Tim
Tim 05.12.2019, 09:26
Wypadałoby znać uzasadnienie uchwały to po pierwsze a kontekst jej podejmowania jest oczywisty. Autorem uchwał tego typu jest ordo juris.
qwerty
qwerty 05.12.2019, 09:26
Pan Michoń się tu tak napina, a sam nie miał odwagi zagłosować przeciw na sesji - 13 radnych było "za", 2 się wstrzymało, a 6 nie oddało głosu będąc na sali obrad, w tym p. Michoń. Taki z niego wojownik...
Ewey
Ewey 06.12.2019, 18:16
Nie zagłosował i co? Może dietę w tym czasie oddawał na cele charytatywne?
uiop
uiop 05.12.2019, 12:03
Trudno żeby radni głosowali za czymś co zostało podrzucone do biura rady na dwa przed sesją i coś co nie miało autora. Nikt się do dokumentu nie przyznał a na koniec się okazało, że został ściągnięty z internetu od jakieś dziwnej organizacji. Organizacji anty-Trzaskowski jak się też okazało. Jak widać tylko tych 8 radnych ma jeszcze rozum i głowę na miejscu.
qwerty
qwerty 05.12.2019, 14:24
Na nagraniu z sesji widać i słychać wszystko. Na stronie z wynikami głosowań jest skan projektu z podpisami wnioskujących radnych. Z czego afere robić?

Pozostałe