Nawet po służbie zachował czujność. Podziękowania dla policji

  • 06.12.2019, 08:32
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Nawet po służbie zachował czujność. Podziękowania dla policji
Za podjęcie działań, które doprowadziły do odzyskania oszczędności całego mojego życia – takimi słowami mieszkanka Dębicy podziękowała policjantom. Dzięki czujności funkcjonariuszy pieniądze nie trafiły do oszustów i wróciły do właścicielki.

W połowie listopada, kobieta padła ofiarą oszustwa metodą na wnuczka. Do 79-letniej mieszkanki Dębicy zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Powiedział, że spowodował poważny wypadek samochodowy, jest zatrzymany i prosi o pilną pomoc finansową. Określił wysokość kwoty, która ma zostać przekazana na poczet zadośćuczynienia osobom pokrzywdzonym w wypadku drogowym. Kobieta, nie podejrzewając oszustwa, przygotowała pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Były to wszystkie jej oszczędności. Kiedy o sprawie dowiedzieli się policjanci natychmiast podjęli działania, całą kwotę udało się odzyskać.

Mieszkanka podziękowała funkcjonariuszom w liście do komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie. Napisała, że jest pełna uznania dla ich postawy, a w szczególności dla asp. szt. Witolda Kramarza. Policjant pomimo tego, że był w czasie wolnym od służby podjął czynności, które doprowadziły do odzyskania przez pokrzywdzoną pieniędzy.

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 07.12.2019, 12:51
Na sto przypadkow takich wyludzen uda sie odzyskac pieniadze w jednym..
Gdyby Pan Witek temat olał to i tym razem oszust by sie cieszyl...
Brawo Witek
jl
jl 06.12.2019, 10:20
ale to chyba kurier zachował czujność?
jurek
jurek 06.12.2019, 21:25
chyba to sie malpa na galezi

Pozostałe