Dębiccy przedsiębiorcy przeciwko podwyżce podatków

  • 06.12.2019, 17:27
  • Tomasz Ratuszniak
Dębiccy przedsiębiorcy przeciwko podwyżce podatków
Dębicki Klub Biznesu wydał komunikat, w którym popiera decyzję radnych Rady Miejskiej, którzy zagłosowali przeciwko podniesieniu stawek podatku od nieruchomości i środków transportowych.

Poniżej tekst komunikatu:

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu popiera i docenia decyzję radnych Rady Miejskiej w Dębicy o odrzuceniu projektów uchwał podnoszących wysokość stawek podatków od nieruchomości oraz od środków transportowych, podjętą w trakcie XIX sesji Rady, która odbyła się w dniu 2 grudnia 2019 r.

Decyzja ta jest dowodem na odpowiedzialne podejście większości radnych Rady Miejskiej w Dębicy do kwestii wspierania przedsiębiorców i rozwoju przedsiębiorczości w Dębicy. Obciążanie pracodawców podwyżkami podatków skutkowałoby spadkiem możliwości inwestycyjnych i rozwojowych oraz wpłynęłoby na politykę zatrudnieniową w naszych przedsiębiorstwach.

W związku z powyższym Dębicki Klub Biznesu wyraża zdecydowaną aprobatę dla tego typu działań.

Zarząd Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciekawa
Ciekawa 07.12.2019, 23:34
Pan przewodniczacy M. Cebula z radnymi PiS działa na niekorzyść Dębicy, a Klub jest lobby biznesu które ogranicza inwestycje w mieście. Że politycy ( radni PiS z MIASTA i powiatu) żeby przypodobać się biznesowi poświęcili inwestycje w Dębicy. Podatki jesli by wzrosły dla przeciętnego mieszkańca ( zjadacza chleba) o 10% to w skali roku około 15 - 25 zl ale biznes musiałby zapłacić już dużo więcej i tu jest pies pogrzebny. Radni PiS nie dopuszczą do uszczkniecia majątków biznesmenów. Przecież muszą się odwdzięczyć za poparcie. I tak np. Cerffur okolo 1500zl miesiecznie wiecej a najwiekszy podatek to TC DĘBICA okolo 2000 zl miesięcznie. W gminach np. U Pana Rokosza podatki co ROKU ida w górę o 2 - 3% a w DĘBICY już kilka lat nie są podnoszenie. Dodatkowo dla samorządów jest niesprzyjająca polityka rządu, wprowadzenie zerowego PIT dla osób do 26 r życia to mniejszy wpływ do budżetu miasta, obniżenie PIT z 18 do 17 % mniejszy wpływ do budżetu, podwyżka cen energii to większy wydatek miasta, podwyżka dla nauczycieli za którą nie idzie subwencja to ogromne obciążenie dla budżetu... Z czegoś trzeba to pokryć, a z proznego nie naleje nawet Salomon. Brak podwyżek podatków o 10% to brak w dudzecie MIASTA około 2 400 000 zl a to przekłada się na inwestycje np. 3 , 4 drogi ale też są i onne zobowiązania miasta. Ponadto mam wrażenie nie jestem pewna ze PIS robi to celowo . Jesli rada do komca stycznie nie uchwali budzetu , ustanawia go RiO w zakresie TYLKO zadan własnych oraz zadań zleconych. Czyli generalnie jest to budżet na pokrycie wydatków bieżących, bez nowych inwestycji . Może też dojsc do odwolania Burmistrza , a o to chodzi radnym z PiS.
Po Nowym roku przy tej planowanej podwyzce energi i podniesieniu minimalnej placy to biznes będzie dawał umowu NA 2/3 etatu i co Panowie radni jaki wydancie komunikat? Kogo obwinicie dalej burmistrza , troszke samokrytyki i pomyśleć też czasem trzeba.
Ciekawa
Ciekawa 07.12.2019, 22:48
CZY Klubu Biznesu wyda też oświadczenie jak energia elektryczna pójdzie w 2020 o 40% do góry.
kupa śmiechu
kupa śmiechu 07.12.2019, 18:48
Pali się grunt pod nogami tym z PISu. Dziwne, że rok temu nie było takiej informacji. Lokalny podatek jest zły ale ogólnopolskie podwyżki prądu, płacy minimalnej, zusu itd. i innych podatków jest OK?
Jam
Jam 08.12.2019, 10:03
Grunt pali sie burmistrzowi. Przy wyborach nie gadal nic ze jego przemyslany program zmian w Debicy opiera sie o podwyzke podatkow. Jego koalicjant z PO Michon obiecywal obnizki rozne i tez teraz za podatkami wiekszymi byl.
kupa śmiechu
kupa śmiechu 08.12.2019, 11:49
Niestety, ale rządy dobrej zmiany kosztują nas coraz więcej.
mały biznes
mały biznes 07.12.2019, 15:26
Biznes i najbogatsi przeciw podwyżce podatków ale sensacja . Wiadomo, że chcą płacić mniej ale chcieliby nowych dróg kanalizacji itp A co oferują w zamian wyższe wynagrodzenia swoim pracownikom???? . Tego w oświadczeniu nie ma A radny Cebula i jego koledzy z klubu piszą na FB o ważnym głosie A co radni proponują w zamian. Głos biznesu jest wazny ale na kilkudziesięciu członków DKB pracuje tysiące dębiczan. Dobrze by było aby radni na czele z P. Cebulą pamietali.

Pozostałe