Min jest dużo więcej. Saperzy już jadą

  • 07.12.2019, 09:37 (aktualizacja 07.12.2019, 23:39)
  • Tomasz Ratuszniak
Min jest dużo więcej. Saperzy już jadą
Na kolejne miny natknęli się robotnicy pracujący na działce na której powstać mają bloki w ramach programu Mieszkania Plus. Ul. Ratuszowa jest zamknięta, podobnie jak Centrum Aktywnego Wypoczynku Fun&Sport. Terenu pilnuje policja.

Informację o kolejnych minach funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy otrzymali wczoraj około godziny szesnastej.Teren został zabezpieczony, a pracownicy i goście pobliskiego centrum ewakuowani. Tym razem nie jest to już jedna mina, jak końcem listopada, ale dużo większe znalezisko.
- To jest teren wojskowy. Tam co ktoś łopatą ruszy, to coś znajduje - twierdzi dyżurny KPP.
Na miejsce wezwani zostali już saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa , a teren traktowany jest  jako miejsce zagrożenia wybuchem. Nie wiadomo jeszcze jak długo trwać będą prace saperskie, a co za tym idzie, jak długo teren ten będzie zamknięty. Jeżeli okaże się, że min jest bardzo dużo, prace mogą przeciągnąć się do poniedziałku. Na chwilę obecną nie jest także wykluczone, że zarówno przedszkole i  szkoła Weldon, a także centrum Fun&Sport mogą być zamknięte po weekendzie.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mp
Mp 07.12.2019, 18:01
To trochę bardziej złożone. Gdzie były władze miasta jak przejmowały tereny po jednostce? Powinny nakazać armii sprawdzenie terenów co zostało. Teraz miasto przekazało lub sprzedało tereny pod inwestycję. Generalnie jest teraz problem jak to rozwiązane zostanie
Piotrek
Piotrek 07.12.2019, 12:45
Pani Zmuda i Weldon powinni wystapic o odszkodowanie od inwestora tego M+. Jak sie buduje na terenie bylej jednostki to powinno sie zaczac od rozminowania! Wina jest oczywista!
Beda dopiero jaja jak za kilka lat dzieci w piaskownicy znajda miny....
Proch kolega Pociska
Proch kolega Pociska 07.12.2019, 12:19
To swiadczy o samych saperach ktorzy podobno po ostatnim znalezisku sprawdzili teren... oby wojny nie bylo bo z takim wojskiem to.....
RAK
RAK 07.12.2019, 10:13
to znak od Boga, żeby M+ nie budować

Pozostałe