L jak Lewandowski, Lato, Lubański, Labak, Lic, Lik i Lis

  • 08.12.2019, 10:49 (aktualizacja 08.12.2019, 12:05)
  • Janusz Grajcar
L jak Lewandowski, Lato, Lubański, Labak, Lic, Lik i Lis
W ogłoszonej w piątek jedenastce stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej znaleźli się trzej napastnicy, których nazwiska zaczynają się na literę L: Grzegorz Lato, Robert Lewandowski i Włodzimierz Lubański. Pewnie to czysty przypadek, że tak się złożyło, ale postanowiliśmy sprawdzić, czy w naszych szkółkach piłkarskich trenują młodzi napastnicy, którzy mogą pójść w ich ślady. I doszukaliśmy się takich czterech.

Jakub Labak urodzony w 2007 roku jest wychowankiem Czarnovii Czarna. A trenuje pod okiem Marka Wulkowicza.

Leon Lic z MULKS-em Pustynia związany jest już od dwóch lat, choć urodzony jest w 2012 roku. Jego trenerem jest Michał Bogacz.

Jakub Lik to członek Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica Chemik Pustków. Urodził się w 2011 roku, a pochodzi z Bobrowej. Jest podopiecznym Jarosława Kuliga. Od pół roku uczestniczy też w zajęciach Akademii Młodych Orłów w Dębicy.

Sławomir Lis to najstarszy z chłopców. Jako że urodził się w 2004 roku jest już juniorem młodszym. Reprezentuje barwy Wisłoki Dębica, a w Autonomicznej Szkółce Piłkarskiej prowadzi go Paweł Zydroń. Na treningi chodzi od sześciu lat, na początku do Szkółki Piłkarskiej w Straszęcinie, a od listopada 2016 roku do ASP Wisłoka. 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe