Od słomy zapalił się dach

  • 09.12.2019, 10:59 (aktualizacja 09.12.2019, 11:23)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Od słomy zapalił się dach Fot. OSP Brzeźnica
Pięć zastępów strażaków gasiło pożar w Brzeźnicy.

Zapaliła się słoma składowana w stodole. Od niej zajęły się elementy konstrukcji dachu. Na miejscu pracowały dwa zastępy strażaków zawodowych oraz ochotnicy z Brzeźnicy, Paszczyny i Pustyni. Ogień udało się szybko ugasić. Nikt nie został ranny. 

 

Czytaj także: Z płonącego domu uciekali z dzieckiem 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
???
??? 10.12.2019, 09:41
Dach zapalil sie od slomy a sloma od czego?
DoZdziwionego
DoZdziwionego 10.12.2019, 12:24
Wczoraj się urodziłeś?
"Przypominamy, że samozapłon siana jest możliwy. Zwykle następuje w następstwie procesu fermentacyjnego – bakterie biorące udział w procesie fermentacji wytwarzają ciepło i podnoszą temperaturę suchego siana tak, że może się zapalić. A jeśli siano (lub słoma) ma zbyt mało suchej masy, to samozapłon następuje jeszcze szybciej, dlatego tak ważne jest wietrzenie i przerzucanie siana w celu osuszenia go."

Pozostałe