Dostali po 80 tysięcych złotych na własny biznes

  • 12.12.2019, 15:35 (aktualizacja 19.12.2019, 20:08)
  • Janusz Grajcar
Dostali po 80 tysięcych złotych na własny biznes fot. pixabay.com
Lokalna Grupa Działania Liwocz ogłosiła listę operacji, których wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowanie dla rozpoczynających działalność gospodarczą. O 80 tysięcy złotych ubiegało się dziewiętnaście osób, w tym jedenaście z powiatu dębickiego.

W gronie sześciu wybranych znalazło się dwóch mieszkańców naszego powiatu. Damian Samborski z Brzostku otrzyma dotację na projekt pt. Enoturystyka szansą na rozwój turystyki na obszarze LGD Liwocz. Adam Zelik z Pilzna zaś na projekt Innowacyjna i ekologiczna obróbka drewna oraz usługi montażowe.

O dofinansowanie ubiegali się także Rafał Kita z Jodłowej (projekt: Agencja reklamy i video-realizacji), Katarzyna Komenda-Zelik (projekt: Nowoczesna technologia pomiaru i projektowanie 3D), Sylwia Kudroń z Dobrkowa (projekt: Szkoła językowa w Dobrkowie), Waldemar Nylec z Kleci (projekt: Utworzenie firmy zajmującej się tynkami maszynowymi i tynkami z gliny), Adrian Dzik z Gołęczyny (projekt: Zakup niezbędnych narzędzi celem uruchomienia firmy produkującej zrębki i wyroby stolarskie), Beata Garbacik z Jaworza Dolnego (projekt: Uzdrawianie przez dotykanie), Karolina Mozgowiec z Lipin (projekt: Utworzenie studia fotograficznego oraz strony internetowej z obrazami i wyrobami lokalnych artystów), Andrzej Uszko z Kamienicy Górnej (projekt: Meble na wymiar) i Krzysztof Szerszeń z Mokrzca (projekt: Prace ziemne oraz usługi związane z pielęgnacją i wycinką krzewów). Oni na pieniądze z LGD Liwocz liczyć jednak nie mogą.

Pieniądze na dofinansowanie pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Czytaj też Prawie 540 tysięcy złotych trafiło do dwóch firm

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe