Wspaniały sukces Weroniki Lesiak

  • 14.12.2019, 13:32 (aktualizacja 14.12.2019, 13:36)
  • Janusz Grajcar
Wspaniały sukces Weroniki Lesiak fot. archiwum ZSE w Dębicy Weronika Lesiak (piąta od lewej) zajęła szóste miejsce w Polsce.
Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Weronika Lesiak, została laureatką V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Dzięki temu będzie zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i automatycznie zda go na 100 proc.

Zawody centralne odbyły się w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie. W finale rywalizowało 64 najlepszych uczniów z 43 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Wśród nich uczennica Ekonomika - Weronika Lesiak.

Pierwszego dnia uczestnicy rozwiązywali test w języku polskim i w wybranym języku obcym. Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. Były to zarazem eliminacje do ścisłego finału, do którego wchodziło 10 osób z najwyższą liczbą punktów. Wśród nich znalazła się Weronika.

Dziesiątka ta drugiego dnia odpowiadała na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych. Zagadnienia dotyczyły m.in. hasła tegorocznej olimpiady: Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny gospodarki rynkowej.

Weronika poradziła sobie dobrze i zajęła szóste miejsce w kraju, uzyskując tytuł laureata.

Wyróżnienie za osiągnięcia w etapie okręgowym Olimpiady otrzymał natomiast inny uczeń Ekonomika Rafał Sumień.

Opiekunem naukowym obojga była Małgorzata Szyszka, a na sukces złożyła się systematyczna praca uczniów i wkład nauczycieli przedmiotów ekonomicznych.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe