107 kilometrów Janusza Gawrona - zdjęcia

• 15.12.2019, 15:49
  • Grzegorz Król
Reprezentujący drużynę Brygada Beskidów Janusz Gawron pokonał najdłuższy dystans podczas dziesięciogodzinnego biegu z okazji jubileusz 10-lecia Dębickiego Klubu Biegacza Maratończyk.

Podczas imprezy zorganizowanej w parku Skarbka-Borowskiego przez Maratończyka zawodnicy mieli za zadanie pokonać możliwie najwięcej pętli o długości 1050 m każda. To biegacze decydowali jaki dystans są w stanie pokonać i kiedy zejść z trasy. Jako jedyny ponad sto okrążeń pokonał Janusz Gawron, a ostateczny wynik jest imponujący - 107 km i 100 m. I to on wygrał w kategorii mężczyzn. Za nim znaleźli się kolejno: Paweł Hanulak (92 okrążenia - 96 600 m) oraz Łukasz Domin (91 okrążeń - 95 550 m).

Wśród pań najlepiej spisała się Joanna Olekszyk, która pokonała 72 okrążenia o łącznej długości 75 600 m. Za nią uplasowały się dwie biegaczki z Maratończyka: Urszula Namiota (65 okrążeń - 68 250 m) oraz Barbara Kawa (58 okrążeń - 60 900 m).

Pierwsza trójka w kategorii Open wygląda tak samo, jak w przypadku kategorii mężczyzn. Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi we wtorek 17 grudnia. Zachęcamy do lektury.