Tym razem zagrożenie było. Saperzy zabrali pocisk

  • 16.12.2019, 11:06 (aktualizacja 16.12.2019, 11:29)
  • Grzegorz Król
Tym razem zagrożenie było. Saperzy zabrali pocisk
Kolejny raz w ciągu kilkunastu ostatnich dni konieczne było wezwanie saperów. Tym razem nie chodziło o miny ćwiczebne.

Pocisk artyleryjski kaliber 75 mm przez cały weekend pilnowany był przez policjantów. Dzisiaj rano do Zawady, gdzie na niego natrafiono przyjechał patrol saperski z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa który zabrał niebezpieczny przedmiot. Przewieziony został na poligon w Nowej Dębie, gdzie saperzy go zneutralizowali. Nie była to pierwsza wizyta saperów w powiecie w ostatnim czasie. Wcześniej dwukrotnie przyjeżdżali na ul Ratuszową w Dębicy, gdzie podczas prac budowlanych znajdywane były miny przeciwpancerne. Na szczęście w obu przypadkach okazywały się one tymi ćwiczebnymi.

Czytaj także: Do Rzeszowa tylko starą czwórką. Autostrada zamknięta!

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Saper
Saper 16.12.2019, 15:51
Powinny zostać zmienione przepisy. Przez dwa dni jeden pocisk jest pilnowany przez co najmniej kilku policjantów, którzy się na niego patrzą !!!
Do takich brawurowych akcji powinny być kierowane wybitnie wyspecjalizowane formacje, tj. Straż Gminna, Straż Miejska, Straż Leśna, bojownicy WOT (oczywiście zależnie od miejsca znalezienia przedmiotu(ów).

Pozostałe