Strażacy szkolili dzieci - zdjęcia

  • 17.12.2019, 12:35
  • Grzegorz Król
Strażacy szkolili dzieci - zdjęcia
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Żyrakowa sześciokrotnie odwiedzili dzieci, by nauczyć ich zasad pierwszej pomocy.

Druhny i druhowie, którzy posiadają przeszkolenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową w Żyrakowie, a także Niepubliczne Przedszkole i Szkołę Weldon.

- Wizyty te miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa w naszej okolicy poprzez pokazy udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone dla uczniów tych szkół. Druhny i druhowie wykorzystali do tego celu sprzęt szkoleniowy, który udało się pozyskać w ramach dofinansowanie 5000+ dla jednostek OSP - informują strażacy z Żyrakowa.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Same również próbowały swoich sił, po to by w sytuacji zagrożenia mogli nieść pomoc potrzebującym.

Pragniemy podziękować dyrekcji wymienionych szkół za możliwość przeprowadzenia pokazów i za współorganizację przedsięwzięcia. Dziękujemy też uczniom i nauczycielom za udział w spotkaniach - dodają druhny i druhowie.

I zapewniają, że pokazy w Żyrakowie i Dębicy nie były ostatnimi, jakie planują zorganizować. W przyszłości chcieliby zaprosić na nie wszystkich mieszkańców Żyrakowa.

Grzegorz Król

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe