Burmistrz apeluje: o paleniu śmieci powiadom policję

  • 18.12.2019, 10:33 (aktualizacja 18.12.2019, 10:46)
  • Janusz Grajcar
Burmistrz apeluje: o paleniu śmieci powiadom policję fot. pixabay.com
Z apelem o niepalenie odpadami w domowych piecach zwrócił się do mieszkańców gminy burmistrz Brzostku Wojciech Staniszewski. A jeśli wiedzą o takich przypadkach, powinni to zgłosić na policję.

Oto jego pismo:

Szanowni mieszkańcy gminy Brzostek nie zatruwajmy środowiska

Zwracam się z apelem i prośbą o niepalenie odpadów komunalnych w domowych piecach. O tym, że spalanie odpadów w paleniskach domowych może być poważnym zagrożeniem dla środowiska i zdrowia ludzi, wiemy wszyscy. A jednak wciąż zdarza się, że takie odpady jak plastik, folia, stare meble czy wszelkiego rodzaju opakowania po produktach spożywczych spalane są w piecach. Wielu ludzi postrzega spalanie śmieci w domowych piecach za tanią, łatwo osiągalną i niekłopotliwą metodę pozbywania się odpadów. Niestety oszczędność jest jedynie pozorna, ponieważ może okazać się, że zaoszczędzone pieniądze przeznaczą wkrótce na kosztowne leczenie. Paląc śmieci w domu trujemy siebie i swoich najbliższych.

Jednocześnie dziękuję mieszkańcom, którzy reagują na niewłaściwe zagospodarowanie odpadów oraz dbając o jakość powietrza postępują z odpadami prawidłowo i nie spalają ich w domowych piecach i na ogniskach. Pamiętajmy, że przypadki spalania śmieci należy bezpośrednio zgłaszać na Policję.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe