Będzie miejsce na gabinety lekarskie i przedszkole

  • 19.12.2019, 09:50 (aktualizacja 19.12.2019, 19:58)
  • Janusz Grajcar
Będzie miejsce na gabinety lekarskie i przedszkole
Gmina Dębica ogłosiła przetarg na budowę budynku wielofunkcyjnego w Braciejowej. To drugi etap prac, w pierwszym firma Renga z Łańcuta wykonała fundamenty, chudą wylewkę oraz przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne.

Zachodnia część budynku, który ma zostać oddany do użytku do końca marca 2021 roku, przeznaczona będzie na ośrodek zdrowia wraz z punktem aptecznym, zaś wschodnia w całości na dwuoddziałowe przedszkole.

W części przeznaczonej na przychodnię znajdą się pomieszczenia na trzy specjalistyczne gabinety lekarskie oraz zaplecze: lokal socjalny z z toaletami personelu, toalety dla pacjentów, w tym również dla osób niepełnosprawnych oraz rejestracja. W części  przeznaczonej na punkt apteczny będzie izba ekspedycyjna, pomieszczenie na dokumenty, toaleta oraz łazienka dla personelu, pomieszczenie przyjmowania leków oraz ich magazynowania.

W przedszkolu będą dwie sale przystosowane dla dwóch oddziałów przedszkolnych po 25 dzieci. Wyposażone zostaną w toalety i połączone z sobą patio. W skład przedszkola wchodzą również: szatnie, jadalnia, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenia na leżaki, sekretariat oraz pokój dyrektora, pomieszczenie socjalne oraz kuchnia wraz ze zmywalnią, przygotowane do serwowania posiłków przygotowanych w innej placówce.  

Powierzchnia użytkowa budynku to 994 m2.

Czytaj też: Na Nowy Rok wójt chce lepszy model

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe