323 tysiące złotych dla Wisłoki od miasta

  • 19.12.2019, 19:19 (aktualizacja 19.12.2019, 19:54)
  • Janusz Grajcar
323 tysiące złotych dla Wisłoki od miasta
W czwartek ogłoszone zostały wyniki otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w zakresie sportu - seniorskiego i młodzieżowego w 2020 r. KS Wisłoka Dębica otrzyma 200 tysięcy złotych na prowadzenie drużyny w III lidze piłki nożnej, a także starty zawodników w zapasach oraz rozgrywki kobiecej piłki siatkowej.

Biało-zielonym zostało przydzielone także 123 tys. zł na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2020 roku poprzez prowadzenie zajęć sportowych, udział w szkolnym współzawodnictwie sportowym i rozgrywkach sportowych oraz organizację zawodów i imprez sportowych. Ta kwota przeznaczona zostanie na działalność podchodzącej pod klub szkółki piłkarskiej.

Jak można przeczytać na stronie klubowej Wisłoki kwota otrzymana od miasta na seniorów (200 tys. zł minus część środków na zapasy i siatkówkę) pozwoli pokryć następujące koszty:
wyjazdy meczowe
sprzęt sportowy
dojazdy na treningi
diety żywnościowe dla zawodników
organizacja meczów
część wynagrodzenia trenerów

Czytaj też: Zawierzamy Panu przyszłość Wisłoki

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibic
kibic 22.12.2019, 08:14
odezwali sie Dębicy menagerowie ( nie wiem czy jakis burak lub inne warzywo nie doczepi sie do mojej ortografi i interpunkcji zapomialem jeszcze o stylistyce hahah ) bardzo widoczne sa ich osiagniecia w dzialalnosci sportowej od lat 90, przyklad Wasza ukochana i tak popularna pilka nozna : poziom bliski zera , zapasy blisko zera, boks blisko zera , hokej zero, i mozna tak dalej wymieniac w porownaniu z latami 90. To Wy wlodarze tak zadbaliscie o Debicki sport to Wasza wina i czepiacie sie kogos kto Wam prawde pisze ( zatrudniliscie ludzi od sportu dobrze piszacy ortograficznie wiec macie sport w tym miescie na takim pozimie ze malo kto wie gdzie jest Debica na mapie sportu zyjecie tylko gwiazdami ktore zdobywaly dla tego miasta medale , a i tak nie potraficie ich docenic . Wladza w tym miescie ponizej zera i to bez znaczenia jaka opcja polityczna
1919
1919 20.12.2019, 20:31
Do Waldek.
Na te twoje zapasy to chodzi 5 osób. Na piłkę 0k. 800. Weź się dziecko opanuj. Poćwicz ortografię i gramatykę. Potem paciorek, siusiu i idź spać. Dobranoc.
waldek
waldek 22.12.2019, 08:17
prawda w oczy kole jak sie nie ma argumentow to sie o przecinki czepia hihi inteligencja z Krakowa wioska zajechalo Pani
waldek
waldek 21.12.2019, 16:28
Jak by bylo wpompowane tyle hajsu w te dyscypliny co w pilke uwierz ze na hale przychodzilo by po 3000 ludzi . A ortografie to prosze na inne forum inteligencjie za jajeczka ja mam dysortografie jak bys nie wiedzial cos takiego istnieje
NoName
NoName 20.12.2019, 18:59
Do Waldek:
1.Rozumiem, że komisja powinna uwzględnić również kwotę o słownik ortograficzny dla Ciebie.
2. Co do boksu, zapasów może i racja. Tylko patrząc przyszłościowo piłka nożna jest najpopularniejszym sportem, który może się zwrócić.
3. Jeżeli już ciśniesz kogoś to pomyśl dwa razy kto zadecydował.
Do Gość:
Żadni sponsorzy się nie wycofują. Nie wiem skąd posiadasz takie informacje. Stowarzyszenie wraz z kibicami pokazali jak można się podnieść z kolan. I to jest zasłużona kwota, lecz sądzę, że zamała.
Odnosząc się jeszcze w kwestii sponsorów, firmy takie jak Olimp powinny sponsorować i promować lokalny sport a nie sąsiadów z Mielca, którzy nie potrafią awansować do ekstraklasy kolejny raz z rzędu.
Jeszcze raz gratulacje dla całego sztabu stowarzyszenia i kibiców, którzy się włączyli o walkę za klub z ponad stuletnią tradycją.
I na koniec, żeby nie było nie jestem kibicem Wisłoki, ale z dumą przyglądam się temu co zrobili przez te kilka lat.
Wesołych Świąt Wszystkim!
klasa
klasa 22.12.2019, 08:20
sluchaj warzywko jest takie powiedzenie "chlop ze wsi wyjedzie wiocha z chlopa nigdy " jak ze prawdziwe
waldek
waldek 21.12.2019, 19:57
dysortografia warzywko cebula burak rzydkiewka cos takiego istnieje ale przeciez madrali nic nie mozesz udowodnic bo jest najmadrzejszy hihi . Zwrucic to sie moze po imprezie . Widze ze masz pojecie o pieniadzach w sporcie tylko z TV . i tu problem debica ma od lat 90 sami fachowcy sportem w debicy sie zajmuja i mamy efekt.
waldek
waldek 21.12.2019, 16:31
jest cos takiego jak dysortografia inteligencie cebula burak cwikla . Pilka ci sie zwruci to tak jak po imprezie moze sie cos zwrucic
waldek
waldek 20.12.2019, 15:44
tak ladowac w sport ktory od tylu lat nic nie osiagnol . BRAWOO . zamiast zainwestowac w zapasy boks dyscypliny w ktorych bylismy potegol nie tylko w Polsce ale i na swiecie . BRAWO wlodarze muasta i komisja przyznajaca pieniadze . Proponuje jeszcze na hokej dac z milion zloty bo to naprawde warto wywalic pieniadze w bloto w nastepnych wyborach wynagradze Was Panowie. WLODARZE macie rozeznanie w sporcie jak nikt poza gminnym PANEM Dyrektorem od inwestycji
Piotr
Piotr 20.12.2019, 09:06
Żenada!
Gosc
Gosc 20.12.2019, 01:46
Fajnie ale czy te pieniadze de fakto beda przeznaczone na te cele calkowicie kurcze szkoda tylko ze Wisloka to klub o wielkich tradycjach ale nie do konca uczciwe to robi miala tyle sponsorow i kazdy sie wycofuje oficjalnie ale dalej ci panowie kraza wokol tego klubu a drugi klub za miedza dostaje po plecach ale gdzie tu dobro mlodziezy gdzie tu widac jakies realne perspektywy ze w koncu debicki klub sie wybije a nie tylko 3 liga marzenia kuzwa Kiedy w koncu Debica bedzie wroci do prawdziwego sportu bez kretactwa i wielkich wygranych z Zabrza mysle ze sami kibice debicy maja juz dosc tego i chca naprawde wielkich zmian pozdr
Menago
Menago 22.12.2019, 12:17
Podobno są jakieś rozmowy z Lewandowskim....
Pocisk
Pocisk 19.12.2019, 22:32
Żenada lepiej było by żulom noclegownie zapłacić - organizacja meczów ?????? wyjazdy meczowe ????
,,,,
,,,, 19.12.2019, 22:30
Po odliczeniu dotacji na zapaśników i siatkówkę, to piłkarze dostana mniej niż 150 tyś. Gdzie reszta sumy? To było wiadome że tak zadecyduje. Ale dobra i ta kwota wsparcia...
Jam
Jam 19.12.2019, 21:10
Fantastycznie - 323k wyp... w błoto. Będzie można podnieść pensje piłkarzom, zatrudnić droższych, zrobić dziurę w finansach i żebrać o następną kasę.
Wstydu nie mają. Ciekaw jestem ile pieniędzy miasto przeznaczy w tym roku na naukę. Znowu 2 tysiące jak w roku ubiegłym?
Darco
Darco 19.12.2019, 22:22
Na Twoją edukacje dorzucę parę złotych W Dębicy tylko Wisłoka !!!!!!
Jam
Jam 20.12.2019, 07:35
Nie pisałem o edukacji, tylko o nauce. Trzymam za słowo w sprawie pieniędzy. Skoro każdy kibic Wisłoki dostał dofinansowanie w wysokości 1500 zł na osobę, to przynajmniej tyle samo powinien wpłacić np. na stowarzyszenie Uwierz w Siebie (organizują rodzinny piknik naukowy) W innym wypadku wyjdzie na zwykłego naciągacza i krętacza.
So
So 20.12.2019, 21:50
OO widzę kolejny matematyk, 1500zł na osobę... niewiem czy mam się śmiać czy płakać z powodu takiej ignorancji, było to poruszane przy poprzednim artykule wiec nie bedę się powtarzał, ale przed wypisywaniem głupot w internecie polecam poświęcić te 10 minut na internety i sprawdzić średnią frekwencję przy Parkowej
Os
Os 22.12.2019, 11:14
Proszę podać źródło. Jedyne dostępne wskazuje 200 osób. Gdyby to było 800 osób, każda zapłaciła po 16 zł za bilet nie musieliby z siebie robić naciągaczy, żebraków i pośmiewiska uczciwie płacących za swoją rozrywkę
So
So 22.12.2019, 14:20
Proszę bardzo, żeby nie było że redakcja wisłoki zawyża frekwencje to oto artykuły z nowin:
wisłoka-podhale - 850-999
https://nowiny24.pl/wisloka-de…

wisłoka-podlasie - 800
https://nowiny24.pl/3-liga-wis…

Wisłoka - Jutrzenka - 500-600
https://nowiny24.pl/3-liga-wis…

Wisłoka - chełmianka - 650-750
https://nowiny24.pl/3-liga-wis…

wisłoka - KSZO - 650-700(wisłoka podaje ~800)
https://nowiny24.pl/3-liga-wis…

Wisłoka - Stal - 800-850
https://nowiny24.pl/3-liga-wis…

Wisłoka - Orlęta - 750-800
https://nowiny24.pl/3-liga-wis…

A tak swoją drogą to ciekaw jestem tego źródła które podaje liczbę 200 kibiców
Jam
Jam 22.12.2019, 20:20
No więc podniesienie cen biletów do 35 zł od osoby rozwiązało by problem - zgodnie z danymi zarządu pokryło by koszty działalności klubu. 35zł to koszt dwóch paczek papierosów, a powoduje, że kibiców nikt nie będzie nazywał żebrakami, naciągaczami, szantażystami, krętaczami itp. To przecież oczywista oczywistość. Mam hobby - to za nie płacę. Zmuszanie innych do płacenia za własne hobby jest co najmniej niestosowne.
Ja
Ja 19.12.2019, 20:31
Chcieli dostać od burmistrza 350 tys. i prawie tyle dostali. Całe szczęście bo już się bałem, że Wisłoce zabraknie na pensje dla piłkarzy. Miasto faktycznie wydaje na najpilniejsze potrzeby mieszkańców.

Pozostałe