Zwolnij! Policyjna akcja trwa

  • 20.12.2019, 15:23
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Zwolnij! Policyjna akcja trwa
Prędkość i Piesi - to połączone działania, jakie na drogach powiatu prowadzą dziś policjanci. Akcja potrwa do 2:00 w nocy.

Jak tłumaczy nadkom. Robert Kras, specjalista z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy chodzi o zwrócenie uwagi na pieszych, którzy na skutek przekroczenia prędkości przez kierowców mogą stać się ofiarami wypadków. Dlatego patrole można spotkać tam, gdzie niechronionych użytkowników dróg jest najwięcej.

- Przy przejściach, szkołach, wszędzie team, gdzie panuje wzmożony ruch pieszych - tłumaczy Robert Kras.

Dodaje, że policja przyjrzy się też, czy piesi nie łamią przepisów: gdzie przechodzą przez jezdnię, czy używają odblasków, poruszają się właściwą stroną drogi. Działania potrwają do późnych godzin nocnych. 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe