Historyczny sukces Joanny Świątek. Jest srebrny medal

• 20.12.2019, 18:58 (aktualizacja 22.12.2019, 12:02)
  • Janusz Grajcar
Historyczny sukces Joanny Świątek. Jest srebrny medal Joanna Świątek (pierwsza z lewej) zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski w Pływaniu.
W trwających właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskiem Mistrzostwach Polski w Pływaniu srebrny medal zdobyła Joanna Świątek. Jest to największe dotychczasowe osiągnięcie tej zawodniczki, która reprezentuje barwy klubu Gryf Dębica.

Podopieczna trenera Kacpra Fary w biegu eliminacyjnym na 50 m stylem motylkowym miała trzeci czas (27:17). Popłynęła jednak spokojnie oszczędzając siły na popołudniowy finał. Ta taktyka się opłaciła, bo na decydujący wyścig zachowała sporo sił i finiszowała jako druga z czasem 26:57. Przegrała tylko z olimpijką z Londynu i Rio de Janeiro Anną Dowgiert (Warta Poznań). Czwarte miejsce zajęła druga z dębiczanek w finale Katarzyna Fara z czasem 26:97.

To drugie srebro w historii klubu Gryf. Pierwsze w ubiegłym roku zdobyła Katarzyna Górniak, która finiszowała na drugim miejscu w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

Joanna Świątek zdobyła w Ostrowcu Świętokrzyskim również złoty medal. Wywalczyła go w kategorii 17-18 lat, dzięki czasowi osiągniętemu w rywalizacji seniorów na 50 m stylem dowolnym. A na 100 m tym samym stylem dorzuciła brąz. Medal tego samego koloru w rywalizacji młodzieżowców wywalczyła na 50 m stylem grzbietowym jej koleżanka Dominika Kulaga.