Tak jest taniej i lepiej dla środowiska

  • 21.12.2019, 12:22 (aktualizacja 21.12.2019, 12:32)
  • Tomasz Ratuszniak
Tak jest taniej i lepiej dla środowiska MKS Dębica.
Na stacji paliw Miejskiej Komunikacji Samochodowej przy ul. Sandomierskiej 3 w Dębicy płyn do spryskiwaczy można nalać prosto z dystrybutora.

MKS przekonuje, że dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy za płyn zapłacą około 40% mniej niż gdyby kupili go w opakowaniu. Poza tym kupujemy taką ilość płynu jaką akurat potrzebujemy. Ma to również przełożenie na środowisko, ponieważ eliminuje wykorzystanie plastikowych opakowań.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kj
kj 21.12.2019, 13:08
dobry pomysł,genialne
genialne
genialne 21.12.2019, 18:39
Ho, ho XXI w i taki wynalazek !
kj
kj 21.12.2019, 20:13
to nie wynalazek,ale wdrożenie pomysłu na ograniczenie bezsensownej produkcji jednorazowych opakowań na spryskiwacz ;) dobre i to
genialne
genialne 22.12.2019, 08:44
Najprostsze rozwiązania są zawsze najtrudniejsze do ociągnięcia. Jeżeli pójdzie za tym lawina podobnych pomysłów to może zmieni się myślenie na temat środowiska. Mój wytyk - dlaczego tak późno !!!
kj
kj 22.12.2019, 13:42
moja teoria spiskowa - dzisiejszy swiat produkuje wiele niepotrzebnych produktów lub potrzebnych,ale szybko się psujących,aby napedzac gospodarke i zatrudniac ludzi,którzy byliby skądinad zbedni,gdyby tego nie produkowano np. jednorazowych opakowań, coraz to nowszych modeli smartfonów, samochodów,AGD kiepskiej jakośći itp. Wymaga to użycia coraz więcej surowców,które trzeba wydobyć coraz taniej,przetransportować,przerobić i tak się kręci gospodarka. gospodarka produktów jednorazowego użytku. Gdzie produkty,które chociaż drogie,służyły kilkadziesiąt lat? To niszowe produkty i mało popularne wśród przeciętnego nabywcy,m.in na cenę. Ma byc tanio,szybko i bylejako.
hg
hg 22.12.2019, 16:56
To nie teoria spiskowa tylko fakty. Azjaci pobijają kolejne rekordy, np. obrana pomarańcza czy jabłko w plastikowym blisterze.
kj
kj 23.12.2019, 15:00
w takim razie Greta uderza nie w ten deseń,ale trudno sie dziwic jak mówi nie swoim głosem...

Pozostałe