Wielki Odpust w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej

  • 24.12.2019, 12:30 (aktualizacja 26.12.2019, 11:09)
  • Janusz Grajcar
Wielki Odpust w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej
Pasterką w Boże Narodzenie o północy rozpocznie się Wielki Odpust w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej. Do świątyni można przyjść już od godz. 23:30 - będą śpiewane kolędy.

Boże Narodzenie to dzień Bractwa Dzieciątka Jezus. Msze św. tego dnia odprawione zostaną o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. W tym roku kustosz sanktuarium ks. Zenon Tomasiak na poszczególne zaprasza wiernych z parafii należących do dekanatu Pilzno. Na środę 25 grudnia zaproszenie kieruje do Dobrkowa i Gorzejowej.

Święto św. Szczepana to dzień misyjny. Msze św. jak w Boże Narodzenie. Po sumie o godz. 11:00 rozesłanie kolędników misyjnych. Zaproszeni są parafianie z Grudnej Górnej i Jodłowej Górnej.

Dzień proszących o dar potomstwa przypada w piątek 27 grudnia, dzień dzieci z błogosławieństwem Cudowną Figurką w sobotę 28 grudnia. Główne msze św. w tych dniach odprawione zostaną o godz. 10:00. Do wizyty w piątek proboszcz zachęca wiernych z Kamienicy Górnej i Lipin, a w sobotę z Machowej i Pilzna.

W niedzielę 29 grudnia przypada święto Najświętszej Rodziny. Na sumie o godz. 11:00 będzie można odnowić przyrzeczenia małżeńskie. A sanktuarium nawiedzić mogą goście z Przeczycy i Siedlisk Bogusz.

Rodziny przeżywające trudności, które np. utraciły potomstwo, mogą przyjechać do Jodłowej w poniedziałek 30 grudnia. W ich intencji zostanie odprawiona msza św. o godz. 11:00. To także dzień dla gości z Lubczy i Łęk Górnych.

We wtorek 31 grudnia wszyscy dziękować będą za łaski otrzymane w starym roku. Pierwszego dnia 2020 roku będzie zaś można oddać się w opiekę Maryi. W gronie zaproszonych na ten dzień są parafianie ze Słotowej, Zwiernika i Żdżar. O godz. 11:00 będzie uroczyste zakończenie odpustu.

Codziennie dwadzieścia minut przed sumą śpiewana będzie Droga Betlejemska.

Szczegółowy program odpustu na plakacie poniżej.

Czytaj też Dwaj nasi proboszczowie zostali prałatami

Janusz Grajcar

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe