W sobotę kolędować będą z sąsiadami

  • 24.12.2019, 21:32 (aktualizacja 24.12.2019, 21:43)
  • Tomasz Ratuszniak
W sobotę kolędować będą z sąsiadami fot. Krzysztof Kosowski
Tym razem na placu przy remizie w Podlesiu odbędzie się organizowane rokrocznie przez gminę Pilzno Sąsiedzkie Kolędowanie. Rozpocznie się w sobotę 28 grudnia o godz. 16:00.

Sąsiedzkie Kolędowanie odbywało się już m.in. w Pilźnie, Słotowej i Połomii. Ideą tego wydarzenia jest powrót do staropolskiej tradycji odwiedzania sąsiadów w święta Bożego Narodzenia i wspólne śpiewanie kolęd. Podobnie będzie w najbliższą sobotę w Podlesiu, gdzie śpiewane będą najstarsze i najpopularniejsze polskie kolędy.
Organizatorami tego wydarzenia są: Burmistrz Pilzna, Dom Kultury w Pilźnie, Muzeum Regionalne, Sołectwo wsi Podlesie, Koło Gospodyń Wiejskich w Podlesiu i jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Podlesiu.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe