Krwiodawcy z naszego powiatu najofiarniejsi w Polsce

  • 25.01.2017, 09:52
  • Admin Admin
Krwiodawcy z naszego powiatu najofiarniejsi w Polsce
Takiego wyniku w ilości oddanej krwi, jeszcze nie było. W ubiegłym roku krwiodawcy ofiarowali 1843 litry. To jeden z najlepszych wyników w całej Polsce. Na zdjęciu jedna z akcji krwiodawstwa, jaka odbyła się w Straszęcinie.

- Ten wynik jest o 83 litry wyższy w stosunku do roku 2015 - mówi Zbigniew Szurek z Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział w Dębicy.
Najwięcej krwi oddali krwiodawcy zrzeszeni w trzech klubach:
- Firma Oponiarska: 180,5 l,
- Lerg S.A. Pustków: 144 l,
- Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy - 124,2 l.
Krew najczęściej była oddawana w Punkcie Krwiodawstwa w Dębicy. Organizowane też były wyjazdy do Krakowa oraz akcje na miejscu, w Pustkowie Osiedlu - w fabryce Lerg, Straszęcinie - w Zespole Szkół, w Dębicy - przy kościele Miłosierdzia Bożego oraz w Galerii Dębickiej.
Choć powszechnie mówi się, że krwiodawcy są mało doceniani i z tego też powodu brakuje chętnych, zwłaszcza wśród młodych, aby zostać honorowym krwiodawcą, to nie można tego powiedzieć o naszym powiecie. Tutaj angażuje się w taką pomoc coraz więcej uczniów. To powód do chluby, gdyż w skali kraju to ewenement.
Osiągnięte wyniki są w dużej mierze zasługą Zbigniewa Szurka, który swoim działaniem doprowadził do tego, że we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego działają kluby honorowych krwiodawców. Propagator ruchu honorowego krwiodawstwa podejmuje wiele inicjatyw, by promować szlachetną ideę krwiodawstwa. Jedną z nich jest organizacja konkursów, propagujących krwiodawstwo.
(akr)
Obserwator Lokalny nr 3/2017

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe