Orszaki przejdą ulicami sześciu miejscowości - aktualizacja

  • 30.12.2019, 11:09 (aktualizacja 05.01.2020, 19:56)
  • Janusz Grajcar
Orszaki przejdą ulicami sześciu miejscowości - aktualizacja
W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia już po raz siódmy ulicami Dębicy przejdzie Orszak Trzech Króli. Przyświecać mu będzie hasło: Cuda, cuda ogłaszają. W uroczystych przemarszach tego dnia wezmą także udział mieszkańcy Borowej, Jodłowej, Pilzna, Żdżar i Żyrakowa.

DĘBICA
Msza święta poprzedzająca wymarsz uczestników barwnych ulicznych jasełek, rozpocznie się o godz. 12:00 w kościele Ducha Świętego. Po nabożeństwie ok. godz. 13:00 procesja podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie.
Na trasie orszaku, jego uczestnicy będą świadkami pięciu scen biblijnych związanych z narodzeniem Chrystusa:
scena I – Jak trudno uwierzyć w cud, spotkanie mędrców - schody kościoła
scena II – Spis ludności i jego konsekwencje - parking przy klasztorze Sióstr Służebniczek,
scena III – Śmierć tyrana, czyli powszechnie znana historia Heroda - parking przed Galerią Dębicką od ul. ks. Nosala,
scena IV – Jak przekonać pasterzy, by poszli do Betlejem - obok budynku poczty,
scena V – Skromnie ale uroczyście, czyli Święta Rodzina przyjmuje gości - Rynek.

BOROWA
Orszak rozpocznie się mszą św. o godz. 11:00 w kościele parafialnym. Po niej około godz. 11:30 uczestnicy przejdą ulicami miejscowości, by dotrzeć na plac przy domu kultury.

JODŁOWA
Zbiórka w Rynku zaplanowana została na godz. 10:30. Po spotkaniu z Trzema Królami nastąpi wymarsz w orszaku do kościoła. Tam oddany zostanie pokłon przy żłóbku,
odbędzie się też poświęcenie złota, kadzidła i kredy.

PILZNO
W Pilźnie uczestnicy zbiorą się o godz. 11:30 przy budynku szkoły podstawowej, skąd przejdą na mszę św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Po nabożeństwie przemarsz na Rynek, gdzie będzie wspólne kolędowanie.

ŻDŻARY

Orszak wyruszy sprzed kościoła po mszy św., czyli około godz. 12:00. Jego uczestnicy przejdą kolędując pod Wiejskie Centrum Kultury, gdzie na wszystkich czekać będzie ciepłe danie.

ŻYRAKÓW
Orszak startuje o godz 13:30 z Rynku. Trasa będzie prowadziła do Szkoły Podstawowej w Żyrakowie, gdzie wystawione zostaną Jasełka, a później będzie wspólne kolędowanie.

Czytaj też Mocni Duchem po Strzegocicach ruszają do Żdżar, Tarnowa i Czarnej

Janusz Grajcar

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ojejku
Ojejku 30.12.2019, 20:26
panem et circenses
Na pohybel odmieńcom
Na pohybel odmieńcom 31.12.2019, 19:11
A co, marzy się tęczowy pochód?
Tożsamość Niepustynna
Tożsamość Niepustynna 03.01.2020, 01:33
Szufladkowanie, wrzucanie do jednego wora MY i ONI, jest skutkiem ubocznym narzucenia pustynnego, koczowniczego mirażu zbawienia. Na kolanach. Ostatecznie w swej otwartości i zaciekłości, niewiele różni się od toczonej piany przez wskazanych adwersarzy. Marzy się mi taki stan, że czarnoksiężnicy nie będą rządzić krajem Nam.

Pozostałe