Akty mianowania odbiorą ich rodziny

  • 02.01.2020, 09:23
  • Tomasz Ratuszniak
Akty mianowania odbiorą ich rodziny
Rodziny: Ludwika Marszałka, Jana Klamuta i Stanisława Dydo – żołnierzy AK i działaczy WiN z Obwodu Dębica oraz Władysława Ciska – żołnierza Bazy AK w Budapeszcie i działacza WiN, w piątek 10 stycznia w Domu Kultury Śnieżka odbiorą pośmiertne akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

- Pośmiertne uhonorowanie bohaterów będzie aktem rehabilitacji Rzeczypospolitej Polskiej oraz podkreśleniem niezłomnej postawy całej czwórki, tak w czasie niemieckiej okupacji, jak również w walce z komunistami po 1944 roku - czytamy w zapowiedzi tego wydarzenia.

Uroczystość, która będzie też okazją do podsumowania międzywojewódzkiego konkursu pod hasłem Chcieliśmy tylko wolnej Polski, rozpocznie się o godz. 12:00. Jej uczestnicy będą też mieli okazję zobaczyć widowisko patriotyczno-kolędnicze pt. Wigilia w okopach, które już po raz trzeci zaprezentuje Grupa SAFO działająca w Miejskim Ośrodku Kultury.
- Tym razem młodzież przywoła kolędy z okresu od Solidarności do współczesności - zapowiadają organizatorzy.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hey
hey 02.01.2020, 09:41
Zawsze twierdzilem ze Polska to kraj w ktorym wielbi sie zmarlych a nienawidzi zywych.

Pozostałe