Zaczęły od szpitala psychiatrycznego

  • 02.01.2020, 10:14 (aktualizacja 02.01.2020, 10:30)
  • Tomasz Ratuszniak
Zaczęły od szpitala psychiatrycznego Koncert w szpitalu. fot. FB/PKNG 2.0.
W drugi dzień świąt dziewczyny z grupy projektowej Przecież Kultura Nie Gryzie 2.0 kolędowały w Szpitalu Psychiatrycznym w Straszęcinie. Dzień później wystąpiły w dębickim szpitalu, a następnie w domu Senior+ i domach pomocy społecznej w Dębicy i Parkoszu.

To dopiero początek serii koncertów z którymi uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy chcą dotrzeć do tych, którzy na co dzień, z różnych powodów, nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Choć nie tylko. - Co do koncertów w szkołach i przedszkolach mamy zamiar pokazać dzieciom czym jest kultura, jak bardzo sztuka i jej szerokie pojęcie wpływa na człowieka oraz jak się zachowywać na widowni podczas koncertów - piszą na swoim facebookowym profilu.
9 stycznia wystąpią więc w Domu Dziecka Hanka, 27 stycznia w Przedszkolu Weldon Kids i Szkole Podstawowej Weldon School, a 3 lutego w Miejskim Przedszkolu nr 11. 7 lutego licealistki odwiedzą Szkołę Podstawową nr 5 w Dębicy. 10 lutego przedszkole w Bobrowej, a na 20 lutego szykują koncert podsumowujący projekt. Odbędzie się on w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe