Startuje VI semestr Politechniki Dziecięcej

  • 16.09.2016, 08:35 (aktualizacja 27.09.2016, 10:53)
  • Admin Admin
Startuje VI semestr Politechniki Dziecięcej
Uczniowie szkół podstawowych z Dębicy i okolic już po raz szósty wezmą udział w wykładach Politechniki Dziecięcej, w ramach której będą zgłębiać tajniki nauk ścisłych pod okiem ekspertów. Zapisy online rozpoczynają się w poniedziałek 26 września br. na stronie: www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od godz. 10.00

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Przedsięwzięcie po raz kolejny wspierają finansowo Firma Oponiarska Dębica i Goodyear Dunlop Tires Polska. Projektowi patronuje Urząd Miasta Dębica.
Co semestr w zajęciach Politechniki Dziecięcej w Dębicy uczestniczy ok. 250 uczniów szkół podstawowych, w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci biorą udział w wykładach i zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników uczelni oraz pozaakademickich ekspertów z takich dziedzin jak matematyka, astronomia, fizyka, architektura czy chemia. Celem zajęć jest inspirowanie młodych żaków do samodzielnego poznawania świata, rozbudzanie ich ciekawości oraz zachęcanie do rozwijania swoich zainteresowań.
W ramach szóstego już semestru Politechniki Dziecięcej w Dębicy, najmłodsi naukowcy dowiedzą się m.in. jak powstają kolory, odkryją zasady mechaniki oraz przeprowadzą eksperymenty aerodynamiczne. Dzieci będą miały także okazję, wychodząc nieco poza nauki ścisłe, poznać zagadnienia związane  z prowadzeniem firmy i marketingiem. Pierwszy wykład odbędzie się 22 października.
Zapisy ruszają 26 września br., rejestracji można dokonać online do 2 października do godz. 23:59:59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.
- Cieszymy się, że udało nam się uruchomić kolejny semestr Politechniki Dziecięcej w Dębicy. Jesteśmy przekonani, że rozwój dzieci to najlepsza inwestycja. Kto wie, może wśród absolwentów Politechniki Dziecięcej znajdą się przyszli inżynierowie i pasjonaci motoryzacji, którzy rozwiną swoją karierę w naszej fabryce.” - powiedział Stanisław Cieszkowski, prezes Firmy Oponiarskiej Dębica.
- Dzieci chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach. Każdy semestr Politechniki Dziecięcej spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem młodych miłośników nauki oraz ich rodziców, a z roku na rok liczba zainteresowanych naszym projektem rośnie. Dziękujemy Firmie Oponiarskiej Dębica i Goodyear Dunlop Tires Polska za wsparcie finansowe, bez którego udział tak licznej grupy dzieci nie byłby możliwy - powiedział Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
We wszystkich wspieranych dotąd finansowo przez Grupę Goodyear Polska edycjach projektu wzięło udział blisko 1500 dzieci z powiatu dębickiego. Prowadzone przez Firmę Oponiarską Dębica działania w ramach Politechniki Dziecięcej zostały wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ostatniej edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, w kategorii „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”.

Informacja prasowa TC Dębica SA

Rejestracji (zapisu) można dokonać tutaj:

www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/

 

Początek rejestracji: poniedziałek 26 września br., godz. 10:00
Zakończenie 2 października br., godz. 23:59:59

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fan
fan 16.09.2016, 19:54
bardzo fajny program

Pozostałe