Będzie patrol za patrolem. We wtorek kaskadowy pomiar prędkości

  • 06.01.2020, 14:33
  • Tomasz Ratuszniak
Będzie patrol za patrolem. We wtorek kaskadowy pomiar prędkości
We wtorek 7 stycznia policjanci ruchu drogowego prowadzić będą kaskadowy pomiar prędkości.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej „kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W 2019 roku prawie 49 tys. osób zostało zatrzymanych do kontroli z tego właśnie powodu.

(źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grobuch
Grobuch 07.01.2020, 20:17
Dzisiaj nieoznakowany radiowóz prowokował wyprzedzeni na podwójnej ciągłej, jadąc przede mną gwałtownie hamował 2 razy bez powodu. Powinno się im zabrać prawo jazdy.
Winana
Winana 07.01.2020, 08:01
Niech stoją jak furne swoją fura to im mina zrzednie. Cała Polska...

Pozostałe