W sobotę puduszki z remizą, w niedzielę z radiowozem

  • 07.01.2020, 11:27
  • Tomasz Ratuszniak
W sobotę puduszki z remizą, w niedzielę z radiowozem
Choć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy najgłośniej grać będzie 12 stycznia, to w Dębicy jej koncert rozpocznie się już dzień wcześniej. W sobotę 11 stycznia od godz. 10:00 do 18:00 w Galerii Dębickiej przy ul. Nosala Akademia Małego Strażaka szyć będzie orkiestrowe poduchy z sercem.

Akademia Małego Strażaka, która tę akcję, zdecydowała się na sobotę z uwagi na fakt, że tego dnia liczyć będzie mogła na klientów galerii. Na miejscu czekać będzie 550 poduszek tym razem z wzorem remizy strażackiej w wersji dla dziewcząt i chłopców. Tradycyjnie już w poduszki zaszywane będą serduszka, a w zestawie będzie też pudełko do samodzielnego wykolorowania lub obklejenia.

- Będziemy też mieć pieczone serduszka, miejsca do zabawy dla dzieci, nasz wóz strażacki. Pewnie zorganizujemy też występy. Myślę, że wszystkie dzieci będą się u nas dobrze bawić - mówi Agnieszka Żurek, szefowa Akademii Małego Strażaka.

Zapowiada również, że w galerii będzie nawet przygotowane stanowisko dla tych mam, które same będą chciały zaszyć serduszko w poduszce swojego dziecka.

By stać się posiadaczem poduszki z sercem do puszki dobrze byłoby wrzucić 20 zł. Choć Agnieszka Żurek zastrzega, że jeśli ktoś nie będzie mógł dać takiej kwoty, tylko niższą, również poduszkę dostanie.

- Rozumiem, że jeśli ktoś ma troje dzieci i dla każdego chce poduchę, to 60 zł może być dla niego dużo. Da mniej? Też się nic nie stanie - zapewnia, bo jak mówi najważniejsza jest dobra zabawa, integracja i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeśli wszystkich poduszek nie uda się rozdać w galerii będzie można je zdobyć również 12 stycznia na hali MOSiR podczas finału WOŚP. Tam akademia przygotowuje dodatkową niespodziankę, przekazując na licytację unikalne poduszki, tym razem z wzorem radiowozu. 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe