Celnicy w paczce znaleźli tukana

  • 08.01.2020, 10:26
  • Tomasz Ratuszniak
Celnicy w paczce znaleźli tukana fot. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
Miała być sztuczna papuga, był spreparowany tukan. Na takie znalezisko podczas kontroli przesyłek zagranicznych natknęli się funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Dębicy.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciła paczka nadana na Ukrainie do odbiorcy w Holandii. Według deklaracji nadawcy miała ona zawierać papugę wykonaną z tworzywa sztucznego. Podczas rewizji okazało się, że w paczce znajduje się spreparowany okaz tukana żółtogardłego podlegającego ochronie na mocy Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Zgodnie z tą konwencją, na przywóz tego rodzaju okazów niezbędne jest zezwolenie.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe