Uwaga mieszkańcy! Wnuczek wciąż próbuje

  • 08.01.2020, 12:14 (aktualizacja 08.01.2020, 12:41)
  • Grzegorz Król
Uwaga mieszkańcy! Wnuczek wciąż próbuje Photo by Franque de Win from FreeImages.
Kilka minut temu do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik, który prosząc o anonimowość opisał historię z dzisiejszego dnia.

Do jego 81-letniej matki kilkanaście minut temu zadzwonił telefon. Kobieta usłyszała, że wnuczka spowodowała poważny wypadek. Starsza pani jest bardzo schorowana, ma wstawiony m.in. rozrusznik serca, zastawki.

- Jakim trzeba być s.....em, żeby robić takie rzeczy, do tej pory ciężko mi uspokoić mamę - nie przebiera w słowach nasz rozmówca.

Dodaje, że w końcu przez takie rzeczy ktoś dostanie zawału serca i umrze.

- Oni sobie chyba z tego nie zdają sprawy - mówi Czytelnik.

Dodaje, żeby nagłaśniać takie próby, udostępniać informacje gdzie się da i przede wszystkim rozmawiać ze starszymi członkami w swoich rodzinach. Uczulać ich, żeby przed wypłaceniem pieniędzy dokładnie sprawdzili, czy ktoś nie próbuje ich oszukać. A sprawdzić jest to łatwo - wystarczy jeden telefon do kogoś z bliskich.

Ta próba na policję jeszcze nie została zgłoszona. Asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy mówi, że dzisiaj mieli tylko jedno zgłoszenie, ale dotyczące jeszcze wczorajszego dnia.

- Rozmawiałem z dyżurnym i poinformował mnie, że dzisiaj oszuści mocno działają na terenie Ropczyc i w okolicach - mówi asp. Jacek Bator.

Dodaje, że mundurowi z KPP w naszym mieście otrzymali informację od kolegów z Ropczyc, że do Dębicy udał się starszy mężczyzna z ich terenu. W jednym z banków chciał wybrać pieniądze, które następnie miały zostać przekazane oszustom. Na szczęście do tego nie doszło.

Czytaj także: Włamanie w kościele, sprawcy w rękach policji

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rbt
Rbt 08.01.2020, 18:24
Do mojej Babci i jej sąsiadki też dzwonili ok. Dwóch miesięcy temu
Niezorientowany
Niezorientowany 11.01.2020, 00:07
Czy oni dzwonią na tel. kom. czy stacjonarny, skąd znają numer, skąd wiedzą, że pod tym numerem jest starsza osoba?

Pozostałe