Sytuacja jest bardzo zła. RCKiK apeluje!

  • 08.01.2020, 15:36 (aktualizacja 08.01.2020, 17:57)
  • Grzegorz Król
Sytuacja jest bardzo zła. RCKiK apeluje!
Stany dwóch grup krwi są na dramatycznie niskim poziomie. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, któremu podlega powiat dębicki apeluje do mieszkańców o pilne udawanie się do punktów krwiodawstwa.

Chodzi o grupy krwi 0 Rh- oraz BRh-. Ich stany określane są przez RCKiK, jako niskie. Taka sytuacja dotyczy tylko tych wymienionych. Stany magazynowe pozostałych grup są na optymalnych i wysokich poziomach. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie prosi mieszkańców Podkarpacia, posiadających wspomniane grupy krwi o ich oddawanie. Krew można oddać w RCKiK w Rzeszowie, przy ul. Wierzbowej 14, oraz w Terenowych Oddziałach RCKiK - w Stalowej Woli, Krośnie, Jaśle, Przemyślu, Leżajsku, Sanoku, Dębicy i Mielcu.

Czytaj także: Uwaga mieszkańcy! Wnuczek wciąż próbuje

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe