Ewa Leniart ponownie wojewodą

  • 09.01.2020, 18:36 (aktualizacja 09.01.2020, 19:25)
  • Grzegorz Król
Ewa Leniart ponownie wojewodą
Jak informuje Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości jutro Ewa Leniart otrzyma nominację na stanowisko wojewody podkarpackiego. Rezygnację z funkcji złożyła w październiku ubiegłego roku po tym, jak została wybrana na posła RP.

Ewa Leniart w ostatnich wyborach do Sejmu otrzymała 36 305 głosów. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości wróci jednak z Wiejskiej w Warszawie na Grunwaldzką w Rzeszowie. Tym samym kończą się wszelkie spekulacje na temat tego, kto by ją mógł zastąpić na stanowisku. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniano Dariusza Iwaneczko, byłego wicewojewodę, a obecnie dyrektora rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Lucynę Podhalicz, wicewojewodę podkarpacką, czy Piotra Pilcha, byłego wicewojewodę, a dziś wicemarszałka.

O tym, że Ewa Leniart może wrócić na urząd mówiło się od dawna. Premier Mateusz Morawiecki dość szybko przyznał nominacje nowym wojewodom, pomijając jednak nasze województwo. Jej powrót do stolicy województwa oznacza, że do Sejmu dostanie się Andrzej Szlachta, który zdobył 15 115 głosów. Nie będzie to dla niego nowa sytuacja. Funkcję posła pełnił cztery kadencje, mandat utracił w październiku ubiegłego roku, właśnie na rzecz Ewy Leniart.

Czytaj także: Kolejne oszustwo. Mężczyzna stracił 20 tysięcy złotych

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ech
Ech 10.01.2020, 00:08
Bawią się za za nasze pieniądze.
Zygfryd
Zygfryd 09.01.2020, 20:24
sie bawią pisowcy
wyborca
wyborca 09.01.2020, 20:01
Śmiech na sali, polityka... partyjniactwo

Pozostałe