Były jasełka oraz 100 lat dla babć i dziadków

  • 13.01.2020, 19:42
  • Janusz Grajcar
Były jasełka oraz 100 lat dla babć i dziadków
W Szkole Podstawowej w Jaźwinach odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, które przypomniały historię narodzenia Bożej Dzieciny w Betlejem. Była to też okazja do złożenia życzeń babciom i dziadkom z okazji zbliżającego się ich święta.

Gwiazdę betlejemską „zaświeciły” 5-letnie aniołki (Milenka Maziarka, Emilka Maziarka, Zuzia Kalemba). Maryja (Eliza Pulak) i Józef (Wiktor Grzybowski) dotarli do stajenki, gdzie przybyli pasterze (Gabriela Reczek, Szymon Kutrzuba, Mikołaj Augustyn, Kacper Ćwik, Wojciech Bartnik, Karol Kusek) oraz trzej królowie (Kacper Augustyn, Jakub Barnaś, Wiktor Dykas), by złożyć pokłon Dzieciątku.

Stajenki strzegli aniołowie (Zofia Bartnik, Aleksandra Popławska, Łucja Kurdziel, Julia Suchoń, Klaudia Wałaszek, Sandra Kusek, Natalia Mikosz, Kamila Kusek, Sylwia Kutrzuba), którzy wysławiali Pana kolędami i pastorałkami. Na przeciwnym biegunie pojawiły się diabły (Zuzanna Kurdziel, Julia Ćwik, Karolina Trzaskuś, Aneta Ziarko, Magdalena Kutrzuba, Beata Kutrzuba, Justyna Barnaś, Julia Wałaszek, Małgorzata Trzaskuś), które prowadziły walkę o ludzkie dusze.

W drugiej części wystąpili najmłodsi uczniowie prezentując scenkę o życiu babuszek. W ich role wcieliły się Marcelina Trzaskuś, Kasia Wojtas, Arleta Kawa, rolę dziadka odegrał Kamil Ostręga, a ich wnukami byli Michał Barnaś, Patrycja Suchoń.

W skeczu „Dziadek, stołek i rosołek” wystąpiła Julita Rzeszutek (babcia) i Dawid Kusek (dziadek), Karol Ćwik i Szymon Ciołkosz (kotki).

Ostatnim punktem programu humorystycznego dla babć i dziadków była „Rzepka”. Tytułową rzepką była Jagoda Warchoł, dziadkiem – Jakub Kieć. W role pomocników dziadka wcielili się: Maja Reczek, Dawid Kutrzuba, Julia Trzaskuś, Amelka Trzaskuś, Nikola Mikosz, Nadia Warchoł, Wojciech Augustyn, Fabian Rzeszutek i Szymon Madura.

Obsługą techniczną zajęli się uczniowie klasy ósmej (Józef Janus, Mateusz Mikosz, Maksymilian Ostręga).

Na zakończenie części artystycznej uczniowie złożyli życzenia zdrowia, miłości, pogody ducha swoim babciom i dziadkom oraz zaśpiewali 100 lat. Do życzeń dołączył się zastępca wójta Daniel Niedziocha, dyrektor szkoły Lucyna Madura oraz sołtys Jaźwin Zbigniew Trzaskuś.

Rodzice przygotowali dla wszystkich babć i dziadków słodki poczęstunek. Po części oficjalnej odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów. Organizatorzy przedstawienia – Renata Brzeska, Agnieszka Majka i Agnieszka Szot dziękują rodzicom za pomoc i zaangażowanie się w przygotowaniu święta.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe