Radni zdecydują o likwidacji kilku szkół

  • 15.01.2020, 21:42
  • Tomasz Ratuszniak
Radni zdecydują o likwidacji kilku szkół fot. Starostwo Powiatowe w Dębicy.
Na poniedziałek 20 stycznia na godz. 9:00 przewodniczący Michał Maziarka zwołał XVI Sesję Rady Powiatu.

Radni zdecydują wtedy m.in. o likwidacji szkół policealnych wchodzących w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 2 w Zespole Szkół nr 4 w Dębicy, a także przekształceniu II Liceum Ogólnokształcącego i kilku innych szkół poprzez utworzenie dodatkowej lokalizacji zajęć.

Podczas sesji starosta przedstawie też sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego za 2019 rok.

Pełny program sesji znaleźć można tutaj: http://powiatdebicki.pl/pro_debicki/zasoby/files/20-01/16-sesja-2020.pdf

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michałka
Michałka 21.01.2020, 14:57
Polityczna zagrywka, kampanię już Pieniążkowi prowadzą, tylko czyim kosztem, Rokoszowi na nosie zagrać tylko czyim kosztem, biedne to towarzystwo wzajemnej adoracji...
Szydło z worka
Szydło z worka 21.01.2020, 09:21
Wszytko idzie ku dobremu, mamy dobrego wicestarostę, porządną opiekę zdrowotną, drogi i chodniki powstają jak grzyby po deszczu, a oświata nigdy nie stała lepiej. Dobra zmiana dotarła do DĘBICY i trwać będzie puki wszystkiego nie ustawi po swojemu. Może nie lepiej ale po swojemu.
Błaż_ej
Błaż_ej 21.01.2020, 09:09
To dopiero początek tego co się będzie działo, teraz szkoła w Pustkowie, która następna? A Pan Pieniążek siedzi zadowolony i myśli, że będzie ludziom mydlił oczy. To jest hańba co z nami robią ludzie obudźcie się.
podatnik
podatnik 20.01.2020, 13:02
Chcieliście ,,dobrej zmiany " to macie.
Ludzie czas się obudzić
Ludzie czas się obudzić 19.01.2020, 07:56
Ludzie przejrzyjcie wkoncu na oczy. Pisiory nie mają żadnych swoich pieniędzy maja to co UKRADNĄ obywatelom. I wszędzie będą szukać pieniędzy. Nieważne co będą zamykać, ważne by zostało co z tego pieniędzy
absolwentka
absolwentka 18.01.2020, 21:18
Krótko - efekty deformy oświaty w wydaniu Zalewskiej i spółki. Jak w większości głosowało się na PiS to teraz ludu nie narzekać. Stulić uszy po sobie i czekać, co będzie następne do likwidacji. Chyba obstawię szpital ( jak na razie 120 osób do zwolnienia). Przecież to ukochana dobra zmiana. Giganci, cudotwórcy, patrioci i najważniejsze chrześcijanie. Może warto przejrzeć na oczy a nie słuchać księży.
Baba Jaga
Baba Jaga 16.01.2020, 22:37
Największą oszczędnością byłaby likwidacja starostwa.
Sylwia
Sylwia 16.01.2020, 19:53
Bardzo wielu uczniów, którzy uczęszczają do ZSZ w Pustkowie to dzieci z Dębicy i okolicznych miejscowości, nie tylko z Pustkowa. Miały wybór wielu szkół na terenie Dębicy, ale z niego nie skorzystały. Dlaczego?
Bo szkoła wielkościowo odpowiadała ich wymaganiom tzn są tam znani z imienia i nazwiska, a nie tylko z nr w dzienniku, czy jakiegoś wyróżnika. Nie są kolejną jednostką uczęszczającą, tylko są Kubą, Gosią czy Tomkiem, których nauczyciele dokładnie znają i wspierają, co dla dzieci jest bardzo ważne, zwłaszcza w takim okresie rozwoju, w jakim się znajdują. Mają wsparcie, pomoc i klimat, który sprzyja ich dalszemu kształceniu. Ilość uczniów z roku na rok jest coraz większa, więc widać, że szkoła się rozwija. Dzieci są bezpieczne, nie ma żadnych incydentów, których nie brakuje w wielu szkołach na terenie miasta. Im mniej młodzieży tym łatwiejsza do upilnowania i wychowania, a przecież nam dorosłym, jak i ludziom rządzącym na tym szczególnie powinno zależeć, bo właśnie te dzieci, za kilka lat będą dbały o to, by nam "starym" niczego nie brakowało.
APELUJĘ o rozsądek i proszę, by ta szkoła z tak wielkim doświadczeniem i zaangażowaniem w kształcenie i wychowanie uczniów mogła nadal funkcjonować w miejscu dotychczasowym, bo każde przeniesienie do innej placówki to stres dla uczących, a przede wszystkim naszych dzieci, które wybrały to miejsce i chcą uczyć się w murach szkoły, którą wybrały.
Nie oszczędzajmy w ten sposób. Znajdźmy inne rozwiązania, które nie będą dotykać w sposób tak bezpośredni naszych pociech.
Uczeń
Uczeń 16.01.2020, 21:23
Nie posłuchają, oszczędności muszą wprowadzić. 500 - letnia zlikwidowali bez mrugnięcia. Wszystkich szkół szkoda!
Dureń
Dureń 16.01.2020, 14:10
Po co od razu przekształcać, można przecież zrobić tak jak w Pilźnie zrobili włodarze: wejść do szkoły a szkołę niby zlikwidować???a przy okazji można by tego i owego pozbyć się czyli wyrzucić na bruk...
Jola
Jola 16.01.2020, 11:46
Pomysł nowej lokalizacji ZSZ w Pustkowie -Osiedlu jest po prostu głupi . Dziwie sie ,ze ktos w ogole wpadł na niego . Pan Pieniążek wprowadza radnych w błąd podajac nieprawdziwe dane dotyczace szkoły. Szkoła nie obciąża tak budzetu jak podaje pan wicestarosta, co wynika ze szczegółowych wyliczeń pani księgowej , zanizana jest też liczba uczniów ,uczących się w ZSZ oraz ilości sal.W tym roku nabór był wyższy niz w poprzednich latach. Nie podane zostały koszty takich przenosiń na nowe miejsce, które nie odpowiada standardowi nauki w obecnej lokalizacji szkoły. A więc uczniom i nauczycielom oferuje się gorsze warunki pracy i nauki. Czy to ma sprzyjać rozwojowi szkoły , jak próbuje się to wszystkim wmówić? ZSZ jest szkołą srodowiskową ,która poprzez różne inicjatywy ściśle współpracuje ze środowiskiem( Konkursy Ekologiczny, Papieski, Festiwal Pięśni Patriotycznej , Caritas itp, )Szkoła kształci młodzież z różnymi dysfunkacjami , dla których lokalizacja ,atmosfera i dostosowanie szkoły do tego typu uczniów jest bardzo istotne.
Apeluje więc o podjecie przemyślanej decyzji . Ja osobiście żałuję, że glosowałam na ludzi , którzy w sposób tak głupi szukają oszczędności. Szkoła to długofalowa inwestycja , a nie krótkotrwały zysk.
Ja
Ja 16.01.2020, 16:38
Pan, niedoszły wójt w akcji. Dobrze naród wybrał.
#
# 16.01.2020, 22:36
Boli go porażka w tej miejscowości.
Wacek
Wacek 21.01.2020, 09:38
Strach pomyśleć co z pozostałymi miejscowościami, gdzie przegrał. Problem będzie miał w moim rodzinnym Kozłowie, bo on tam przegrał ale radnym został jego kolega Świder - jak mu coś zamkie albo zlikwiduje to w niego uderzy. Co wygra? Wola zemsty czy pisowskie kolesiostwo.
Y
Y 16.01.2020, 10:55
Oszczędności! Dobra zmiana:)

Pozostałe