Łukasz Paluch odsłonił tablicę poświęconą ojcu

  • 16.01.2020, 10:56
  • Grzegorz Król
Łukasz Paluch odsłonił tablicę poświęconą ojcu
W Szynwałdzie (powiat tarnowski) odsłonięta została tablica upamiętniająca zmarłego w 2005 Józefa Palucha. Dokonał tego prezes Administracji Domówi Mieszkalnych w Dębicy Łukasz Paluch, prywatnie syn zasłużonego dla Szynwałdu człowieka.

Józef Paluch urodził się w 1941 roku w Krakowie. Był lekarzem pediatrą, wieloletnim kierownikiem Ośrodka Zdrowia w Szynwałdzie. Został nim 1 lutego 1970 roku, czyli w momencie otwarcia ośrodka, funkcję pełnił aż do śmierci w 2005 roku. Odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi, pracował m.in. w Żywcu, a 1968 roku został wysłany do Czechosłowacji, w celu zabezpieczenia medycznego tzw. Praskiej Wiosny.

- Jest mi niezmiernie miło, że społeczność Szynwałdu pamięta o moim tacie i o tym, co robił dla ludzi przez całe swoje życie - mówi Łukasz Paluch.

Tablicę na Ośrodku Zdrowia ufundowali pacjenci oraz pracownicy tej placówki.

Czytaj także: Walczą o oczyszczacze dla przedszkoli - podpisz petycję

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
???
??? 17.01.2020, 08:54
Oczywiście gratulacje ale to wydarzenie miało miejsce miesiąc temu. W przypadku takiego serwisu to wieczność. ale pewnie jakies powody były ,że teraz ukazał sie ten artykuł

Pozostałe