Tragiczna jakość powietrza! Tak źle dawno nie było

  • 16.01.2020, 21:30
  • Tomasz Ratuszniak
Tragiczna jakość powietrza! Tak źle dawno nie było
Według airly.eu stężenie rakotwórczego pyłu PM 2,5 przy ul. Cichej w Dębicy wynosi obecnie 199 µg/m3, to znaczy 797% normy. PM 10 303 µg/m3, czyli 605 % normy.

W Rynku stężenie PM 2,5 wynosi obecnie 167 µg/m3, czyli 669% normy. PM 10 272 µg/m3, czyli 544 % normy.

Pyły PM 2,5 i PM 10 są szkodliwe dla zdrowia i mogą być przyczyną różnych dolegliwości m.in.:nasilenia astmy, ataków kaszlu, świszczącego oddechu, osłabienia czynności płuc, nowotworów płuc, gardła i krtani, zaburzeń rytmu serca, zapalenia naczyń krwionośnych, gwałtownego zapalenia oskrzeli, miażdżycy, czy nasilenia objawów chorób związanych z układem krwionośnym i oddechowym.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Palacz
Palacz 18.01.2020, 16:40
palcie od góry w kopciuchach,wywalcie dmuchawy i sterowniki,zamontujcie miarkownik ciągu i nie ma dymu.
www.czysteogrzewanie.pl
Madry
Madry 18.01.2020, 12:20
Ceny piecy gazowych zaczynają się od 4000 zł. "Wnuczek" pokazuje że ludziska mają pochowane dziesiątki tysięcy złotych (nawet stare biedne babcie) więc jaki problem dać im dwa lata na wymianę i zakazać całkiem kopciuchów?!
Marcin
Marcin 20.01.2020, 18:15
Ty byś widzę , swojej umierającej mamie z pod poduszki ostatni grosz wyciągnął .
Obywatel
Obywatel 20.01.2020, 10:09
http://www.bip.podkarpackie.pl…

A nie ma czasem terminu wymiany ?
Pisałem do redakcji OL ale nie dostałem odpowiedzi co i jak
Niby możliwość palenia w kopciuchach do 1 stycznia ale co potem ?

Palacz
Palacz 20.01.2020, 19:47
kotły bezklasowe mają zniknąc od 2022 r czyli kopciuchy mają być wymienione przed tym terminem,tylko kiedy ktoś to uchwalał to czy w ogóle się zastanowił? starszy,schorowany człowiek nie zapłaci za kocioł podajnikowy 10 k,czy gazowy jesłi gaz nie podciągnięty,a gdzie koszt montażu itp? Te wszystkie dopłaty to z budżetu,a budżet z naszych podatków....Kto będzie sprawdzał wymianę,jakie będą kary oto są pytania.
Piotrek
Piotrek 18.01.2020, 11:11
W naszym powiecie nie ma problemu z dostępem do gazu jest wszędzie. Panie Starosta pozyskać kasę na dopłaty do wymiany pieców (dla tych co faktycznie na nie nie mają) i za dwa lata (jak w Krakowie) całkowity zakaz palenia w kopciuchach!
Kurde czy to takie skomplikowane?!
WOS
WOS 18.01.2020, 13:14
To nie sprawa do starosty tylko do burmistrzów i wójtów.
Ja
Ja 18.01.2020, 10:33
Na Orlej ktoś strasznie zadymia cała okolice
nic to
nic to 17.01.2020, 20:08
oj tam, wczoraj w Krakowie wcale lepiej nie było. choć nie palą. trzeba patrzeć na całą Polskę w jednym czasie.
A dziś u nas lepiej niż w Krakowie. :)
Zależy co się chce dowieść i jak wiatry wieją.
roro
roro 17.01.2020, 17:25
Sprawdzałem teraz 17.01.2020 godz.17:24
Wszędzie na zielono
Obywatel
Obywatel 17.01.2020, 14:05
na rzeszowskiej obok mediaexpert też jak zadymią z paru domów to tragedia nie wiadomo czy mgła czy pożar .
ja bym wprowadził akcje Piec+ .
nic się nie zmieniło
nic się nie zmieniło 17.01.2020, 09:39
Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz!
Dym z papierosa widzisz, a kopcącego komina nie dostrzegasz.
Tom
Tom 17.01.2020, 07:56
Najgorsi to są te pseudo-biznesmeni pala wszystkim od szmat po meble gdzie jest straż miejska
Tomek.
Tomek. 16.01.2020, 23:37
Ludzie nie palcie śmieci!!!!! Na mojej ulicy też smród. Straż miejska podjeżdża i za chwilę odjeżdża bez kontroli!!! Co to ma być panie Burmistrz
Zaczadzony
Zaczadzony 17.01.2020, 09:26
Wczoraj w Nagawczynie smród,nie na czym oddychać! Straż wiejska pracuje do 15.00 Może czas wprowadzić nocną zmianę,?
Tedi
Tedi 16.01.2020, 21:55
Dębicki Alarm Smogowy już sie uaktywnił czy z Wrocławia i Ukrainy jeszcze się nie połapali 😂😂😂

Pozostałe