Śnieżka wśród najcenniejszych marek w rankingu Rzeczpospolitej

  • 27.01.2017, 15:51 (aktualizacja 27.01.2017, 17:55)
  • Admin Admin
Śnieżka wśród najcenniejszych marek w rankingu Rzeczpospolitej Śnieżka SA
Ukazała się 13 edycja „Rankingu najcenniejszych polskich marek” dziennika Rzeczpospolita. Wśród 330 ocenianych brandów, znalazła się również Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, która uplasowała się na wysokim 110 miejscu, awansując o 3 pozycje w porównaniu do ubiegłego roku. Firma osiągnęła najlepszy wynik wśród producentów farb i lakierów.

Łączna wartość wszystkich marek obecnych w prestiżowym rankingu dziennika Rzeczpospolita wyniosła prawie 65 mld zł. Śnieżka w zestawieniu ogólnym (określanym według wartości) zajęła 110 pozycję. Świadczy to o stabilnej, stale umacniającej się pozycji brandu na polskim rynku, co potwierdza również awans w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia. Śnieżka poprawiła również wynik (wzrost o jedną pozycję) w rankingu mocy marek, plasując się na 21 miejscu w swojej kategorii branżowej, dość szeroko określonej jako „Pozostałe produkty niespożywcze”.
Śnieżka jest obecna również w minirankingach, prezentujących preferencje konsumentów. Zostały one stworzone przez dziennik Rzeczpospolita, aby zaprezentować brandy, które osiągnęły najlepsze oceny w odniesieniu do poszczególnych wskaźników, składających się na siłę marki. W kategorii „Świadomość marki”, oznaczającej jej znajomość (na podstawie dwóch miar: pamięci wspomaganej oraz spontanicznej), Śnieżka zajęła solidną 20 lokatę, gdzie podobnie jak w kategorii „Postrzegana wartość” okazała się jedyną wyróżnioną marką farbiarską. Z kolei w kategorii „Priorytet świadomości” znalazła się na 14 pozycji na 60 możliwych. Noty przyznawano tu na podstawie testu na pamięć marki, w którym Śnieżka wielokrotnie pojawiała się jako brand pierwszego wyboru.
Śnieżka znalazła się również w prestiżowej kategorii marek najczęściej wybieranych, zajmując 28 miejsce.
– Analiza uzyskanych wyników pokazuje, że Śnieżka jest nie tylko obecna w gronie najczęściej wybieranych polskich marek w ujęciu ogólnym, lecz to także najczęściej wybierana marka farb. Szczególnie cieszą nas wysokie noty w kategoriach, w których wynik jest pochodną tego jak mocno marka jest obecna w świadomości konsumentów i w jakim stopniu odpowiada na ich preferencje, jak 14 miejsce w kategorii „Priorytet w świadomości”. Uzyskane wyniki to dla nas potwierdzenie, że projektowanie najwyższej jakości wyrobów, idące w parze ze skuteczną ich komunikacją to cel, który z powodzeniem udaje się nam realizować – komentuje Łukasz Dobrowolski, dyrektor ds. Marketingu FFiL Śnieżka SA.
.
Informacja prasowa Śnieżka SA

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tp
tp 29.01.2017, 22:44
Śnieżka to niezłe farby w rozsądnej cenie. Pogoń pan tego Malarza, bo to jak widzę niezbyt rozgarnięty przypadek przerośniętego ego
?
? 29.01.2017, 21:24
Malarz prosił-tylko nie kupuj pan farb śnieżki.
Dobrze zrobiłem?
Bartek
Bartek 09.02.2017, 19:33
Czasami ta ludzka zawiść,zazdrość sie odzywa w człowieku.Wystarczy ze ktoś komuś podpadł i juz nie poleci,odradza....dziecinne zachowanie.Ja kupiłem do pokoju syna i jestem bardzo zadowolony.
qwerty
qwerty 29.01.2017, 20:58
Tak naprawdę Śnieżka to świetny marketing i jak wszyscy wiedzą przeciętne wyroby, a jako przykład podam zmianę nazwy i opakowań dla standardowych wyrobów (Modern White, Max white effect itp.) Nic innego się nie zmieniło, tylko wizerunek i reklama. Gratulacje!

Pozostałe