To nie było zabójstwo. Prokurator uchyla areszt

  • 17.01.2020, 12:06 (aktualizacja 17.01.2020, 12:33)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
To nie było zabójstwo. Prokurator uchyla areszt
Podejrzana o spowodowanie obrażeń zagrażających życiu 63-latka z gminy Pilzno zostanie oczyszczona z zarzutów. Biegli uznali, że obrażenia głowy powstały podczas upadku, a nie uderzenia przez inną osobę.

Kobieta wezwała karetkę do znajomego, który leżał u niej w domu. Twierdziła, że poprzedniego dnia pili alkohol, kolega wyrwał sobie zęba i poszedł spać. Rano znalazła go nieprzytomnego w kałuży krwi. Wtedy wezwała karetkę. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Pierwsze ustalenia wskazywały na to, że zmarł na skutek uderzeń w głowę. 63-latka trafiła do aresztu. Nie przyznawała się do winy. Również ząb znaleziony na miejscu zdarzenia miał nie pasować do denata.

- Dopiero podczas sekcji zwłok biegły ustalił, że to rzeczywiście ząb zmarłego - mówi Jacek Żak, prokurator rejonowy w Dębicy. 

Z opinii po sekcji zwłok wynika także, że obrażenia głowy, które były przyczyną śmierci, powstały na skutek upadku mężczyzny.

W tej sytuacji prokurator zamierza wystąpić o uchylenie aresztu oraz oczyszczenie kobiety z zarzutu spowodowanie ciężkich obrażeń ciała.

- Zastanawiamy się jeszcze nad nieudzieleniem pomocy poszkodowanemu - dodaje prokurator.

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cyrulik
cyrulik 27.01.2020, 22:02
Nie udzielenie pomocy? Kobieta / prawdopodobnie pijana / wyszła z kuchni zanim cokolwiek się stało......Gdyby wyjaśniała, że coś słyszała, hałas, prośbę o pomoc, jęki - to nie wykluczone. Ale musiałaby być......

Pozostałe