Przeszły uchwały o lokalizacji szkoły w Pustkowie Osiedlu

  • 20.01.2020, 11:04
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Przeszły uchwały o lokalizacji szkoły w Pustkowie Osiedlu
Od godziny ósmej rano, zanim jeszcze zaczęło się posiedzenie Rady Powiatu, pod Starostwem Powiatowym w Dębicy trwał protest uczniów, którzy nie zgadzają się na przeniesienie Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu do Zespołu Szkół Mechanicznych w Dębicy.

Później wszyscy przeszli do starostwa, gdzie radni powiatowi podejmowali w sprawie ich szkoły uchwały dotyczącą zamiaru przekształcenia liceum ogólnokształcącego oraz technikum poprzez utworzenie dodatkowej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych.
Choć starosta Piotr Chęciek uspokajał zebranych, że nie ma zamiaru likwidować szkoły, uczniowie oraz ich rodzice nie mają wątpliwości, że te działania wymierzone są właśnie w tym kierunku. Już zapowiadają, że nie przestaną walczyć o szkołę.

Więcej informacji na ten temat w jutrzejszym wydaniu Obserwatora Lokalnego.

Zobacz także:

Protest uczniów pod starostwem

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
były pracownik WUCH
były pracownik WUCH 21.01.2020, 16:10
Zniszczono taką fantastyczną bazę do nauki fachowców przy WUCH a teraz następne. Czy kiedyś będzie to rozliczone? Ale tego się nie da naprawić.
Jarosław
Jarosław 21.01.2020, 15:17
W Koperniku przybywa - wszędzie etatów pedagogów szkolnych ubywa a tam przybywa. Magia, Powiatowy Harry Potter?
oj tam
oj tam 21.01.2020, 12:33
co się nie da, jednych się zwolni, innych znajomych się przyjmie, ruch w interesie musi być." Nie chodzi aby wybudować, chodzi aby budować, bo jak wybudujesz to na co będziesz zbierać "?
Marian
Marian 21.01.2020, 09:07
Oooooo Vice Starosta Pieniążek szuka oszczędności... To nie poszuka gdzie indziej np. w Zsepole Szkół Zawodowych im. Mikołaja Kopernika...bo oszczędności brak a etatów przybywa...
Mariolka
Mariolka 20.01.2020, 21:15
Przecież mogli sobie przejść „na podstawie innych przepisów” jak to tłumaczyli w Pilźnie Wielcy Prawnicy a nie musieli robić szumu, nikt by się nie zorientował😂😂😂
Paweł
Paweł 20.01.2020, 19:12
Dalej głosujcie na PiS...
fan PISu
fan PISu 20.01.2020, 17:27
Jaka edukacja? Macie być ciemni bo takimi ludźmi się najlepiej zarządza.
Realistka
Realistka 20.01.2020, 15:18
A komu zależy na edukacji...wszędzie w samorządach szkoły są fajnym miejscem pracy dla swoich a dziećmi i jakością edukacji NIKT się nie przejmuje...gwoli ścisłości: TYLKO samorządy mogą likwidować szkoły, to nie jest sprawa rządów. I tylko dla swoich interesów budynek gimnazjum nr1 stoi pusty a dzieci uczą się na 2 zmiany. Tylko dla swoich interesów w Pilźnie niby zlikwidowali szkołę a teraz w niej się uczą...drodzy rodzice: dzieci się nie liczą...ale to od nas wszystkich przecież zależy kto sprawuje władzę...
drugi sort
drugi sort 20.01.2020, 15:01
Dobrze ,że w nocy nie głosowali
Smutny
Smutny 20.01.2020, 13:58
Wszystko do likwidacji, bo pieniędzy nie ma i jeszcze bank zamknęli, bo zabrakło kasy.
Stop niszczeniu edukacji!!!
Stop niszczeniu edukacji!!! 20.01.2020, 11:44
To jest jakiś dramat! W momencie kiedy szkoły średnie zyskały dodatkowy rocznik i w każdej szkole jest wiecej uczniów niż w zeszłym roku, oni przenoszą jedną szkołę do drugiej???
To porażka zarowno dla szkoły z Pustkowa, jak i Mechanika! To jedne z nielicznych szkół w powiecie, gdzie uczniowie nie uczą sie do późnych godzin i chodzą na jedną zmianę. A może chodzi o to żeby nie chodzili??? Młodzież ma problem z dojazdem do każdej szkoły średniej, bo samorzad nie potrafi zorganizować transportu z prawdziwego zdarzenia!
Może Starosta uważa, że jak on chodził do przeładowanej szkoły, to inni też mogą? Jednym słowem, nie chodzi o to, żeby szkoły rozwijać i aby uczniowie mieli coraz lepsze warunki do nauki, ale o to gdzie zaoszczędzić. Najlepiej na najsłabszych czyli uczniach!!!!
A czy zabierając Mechanikowi piętro spełnione będą przepisy ppż? Czy w razie ewakuacji szkoły będą zachowane bezpieczne warunki? Co na to Straż?
Bo to, że obie szkoły nie będą mogły się rozwijać, szkoła bedzie przeładowana i bedzie dwuzmianowość to wiecej niż pewne!
Panie Starosto na edukacji sie nie oszczędza, w nią sie inwestuje!!!! Tu chodzi o przyszłość tych, ktorzy będą na ten powiat w przyszłości pracować, no może, że im tak zohydzicie i się stąd wyniosą. Bo tam, gdzie nie ma rozwoju (nawet w edukacji), tam się nie chce żyć.
wyborca
wyborca 20.01.2020, 13:09
Smutne to, a tak mieli mądrze rządzić? Skoro subwencja jest źle skrojona, to winny rząd?! Ale to ich rząd! Jakoś długi szpitala nikomu nie przeszkadzają? A dyrektor tam jak pan na włościach!
Renata
Renata 20.01.2020, 22:05
A gdzie radny Mazur z Pustkowa... jak głosował... Nie z sercem a za polityka... I kto tu mowio o polityce

Pozostałe