Uwaga! Premier wprowadził stan alarmowy na terenie całego kraju

  • 21.01.2020, 21:27
  • Tomasz Ratuszniak
Uwaga! Premier wprowadził stan alarmowy na terenie całego kraju
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na terenie Polski pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP, a w sąsiadującym z nami województwem małopolskim drugi stopień alarmowy BRAVO. Będą obowiązywać od 23 do 29 stycznia.

W ustawie o działaniach antyterrorystycznych wymienione są cztery stopnie alarmowe na wypadek zagrożenia: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. ALFA to najniższy stopień alarmowy, jest on przede wszystkim sygnałem dla dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. 

- Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997 - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Przedstawiciele MSWiA dodają, że wprowadzenie stopni alarmowych ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe