Oddadzą hołd żydowskim mieszkańcom miasta

  • 23.01.2020, 23:04
  • Tomasz Ratuszniak
Oddadzą hołd żydowskim mieszkańcom miasta fot. Urząd Miejski w Pilźnie.
Odczytaniem nazwisk dawnych żydowskich mieszkańców Pilzna, rozpoczną się w tej miejscowości w poniedziałek 27 stycznia o godz. 9:00 XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

O godz. 9:30 w Domu Kultury w Pilźnie odbędzie się spotkanie edukacyjne z uczniami, połączone z wyświetleniem prezentacji multimedialnej zatytułowanej Społeczność żydowska Pilzna na przestrzeni wieków oraz z koncertem muzyki żydowskiej w wykonaniu pedagogów muzycznych i wychowanków Domu Kultury. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani historią regionu i jego mieszkańców.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe