Zatrzymali 371 praw jazdy

  • 24.01.2020, 10:59
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Zatrzymali 371 praw jazdy Fot. Podkarpacka Policja.
Wyniki pracy policjantów z podkarpackiej grupy SPEED wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu. Do jednej z takich niebezpiecznych sytuacji doszło w Pilźnie pod koniec listopada ubiegłego roku. Kierujący audi przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. W terenie zabudowanym jechał 104 km/h. Dodatkowo w trakcie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i nie sygnalizował zmieniany pasa ruchu. Kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi, stracił także prawo jazdy.

 

Mandatem i punktami karnymi został ukarany również kierujący skodą. W grudniu, na rzeszowskim odcinkiem autostrady A4, pędził z prędkością 213 km/h, przy ograniczeniu w tym miejscu do 140 km/h.

Policyjna grupa „SPEED” działa na Podkarpaciu pół roku. Od 17 lipca do 31 grudnia ubiegłego roku policjanci skontrolowali łącznie 12 815 kierowców i ujawnili 12 522 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Zatrzymali 371 praw jazdy, z czego 317 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze nałożyli ponad 10 tys. mandatów, w tym ponad 7 tys. za przekroczenie prędkości. Skierowali 174 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe, zatrzymali 635 dowodów rejestracyjnych. Policjanci ujawnili także 82 przestępstwa popełnione w ruchu drogowym m.in. kierowanie po alkoholu, czy jazda bez uprawnień.  

Na pobłażliwość funkcjonariuszy nie mogą liczyć kierowcy, których niebezpieczne zachowanie stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przecenianie własnych możliwości, nadmierna prędkość, niebezpiecznie wykonywane manewry, niejednokrotnie prowadzą do tragicznych zdarzeń.  

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pat
Pat 28.01.2020, 13:21
Kur.. a, jaka znowu Grupa Spedd? Przecież to jest po prostu wydział ruchu drogowego istniejący jeszcze za MO... Kto to wymyślił? A może zmienimy nazwe całej Policji np na Grupa .....!
X
X 25.01.2020, 13:02
A Monis i spaliny? Poza kontrolą.

Pozostałe