Umowa podpisana. Ogro-Trans przejmuje gminę

  • 24.01.2020, 22:03
  • Tomasz Ratuszniak
Umowa podpisana. Ogro-Trans przejmuje gminę fot. Urząd Gminy Dębica.
Wójt Stanisław Rokosz podpisał już umowę z nowym operatorem. Firma Ogro-Trans od 1 marca wozić będzie mieszkańców gminy Dębica.

Nowy operator obejmie zasięgiem całą gminę i utrzyma kursy obsługiwane dotychczas przez Miejską Komunikację Samochodową. Nie podniesie też cen biletów utrzymując wszystkie ustawowe ulgi. Ulgi dla krwiodawców zostaną natomiast objęte tzw. ulgą handlową.
Urząd Gminy Dębica informuje ponadto, że Ogro-Trans zapewnia wyjazd co najmniej dziesięć autobusów dziennie, oraz zachowanie trzech autobusów w tzw. rezerwie. Pięć spośród nich przystosowanych będzie do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Kursy po gminie Dębica obsługiwać będzie piętnastu kierowców. Docelowo firma obsługiwać ma również miejsca, do których nie jeździć poprzedni operator.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miś
Miś 27.01.2020, 14:09
Ludzie Ogro to dziad trans największy w okolicy. Tabor kupuje w Czechach po cenie złomu. Rozglądnijcie się jakimi złomami jeździ po Dębicy. Kierowcy w większości na emeryturze wiec nie płaci zusu. Wszędzie się wpycha po najniższych stawkach gdzie koszty utrzymania i paliwo drożeją z miesiąca na miesiąc. Gdzie tu logika. Jak się przestaje opłacać to zamyka linie i zwalnia kierowców a później opowiada że go z paliwa okradał. Gmina będzie żałować tej decyzji szybciej niż myśli. Poza tym gdzie ten tabor który Ógro oferuje. Najpierw trzeba mieć te autobusy miejskie a potem startować do przetargu. Sorry chyba że wypożyczy od Mksu.
Pas
Pas 27.01.2020, 09:25
Po pierwsze miasto chciały od gminy za przejazdy pięciokrotnie większa stawkę dopłaty od kilometra poza miastem. Gminy na to nie stać po pierwsze i wzięli prywaciarza. A skoro jemu się to opłaca to znaczy ze burmistrz chciał jak zwykle kokosów od gminy. Nasz burmistrz się do niczego nie nadaje i tyle!
!!!!!!!!!
!!!!!!!!! 26.01.2020, 22:09
Teraz MKS będzie woził emerytów z przystanku na następny przystanek, po pietruszkę na działki 4 razy dziennie itp. Ale oni mają zerówki, więc dochodu z tego dla MKS-u nie będzie.
Emeryt
Emeryt 26.01.2020, 19:09
Zastanawiające jest tylko to .DLACZEGO URZĄD MIASTA DOPUŚCIŁ DO WEJŚCIA NOWEGO PRZEWOŹNIKA ? MKS to spółka miasta czy nikt w urzędzie nie umie liczyć korzyści i strat (wszystkich utrata miejsc pracy itp) Albo burmistrz ,albo skarbnik nie nadają się na swoje stanowiska --należy ich wymienić !!!
Portoryko
Portoryko 26.01.2020, 14:20
Zastanawiające, najpierw kup 10 autobusów za pieniądze z UE o dużej pojemności potem a potem rozwalamy temat tak żeby takie autobusy nie były potrzebne. Medal z Leninem się należy :-)
Stary dizel z ełro 2
Stary dizel z ełro 2 26.01.2020, 15:23
Tak ja bym dołożył jeszcze liście buka to tych medali bo należy się i kilka a wiadomo co można o buka, można się śmiać a temat jak najbardziej poważny jest :-(
von
von 26.01.2020, 11:45
Wezcie wreszcie tego starego dziada z tego urzedu!!!
pasażer
pasażer 26.01.2020, 06:58
I klawo jest.
Gruziński klub machaczka
Gruziński klub machaczka 26.01.2020, 06:18
Przewoźnik typu MKS zawsze będzie droższy od przewoźnika działającego jako jednoosobowa firma. Pozornie wszystko w obu przypadkach wygląda tak samo i może nawet być tak samo, ale czasami nie jest i to drożej płaci się za te najbardziej cenne rzeczy drodzy rodzice swoich dzieci.
xxx
xxx 26.01.2020, 16:44
????
@
@ 25.01.2020, 22:48
Wójt powinien wykupić sobie miesięczny w Ogrotransie, bo też dojeżdża do pracy w Dębicy. A przy tym jest taki proekologiczny, więc rozumie ,że transport zbiorowy właśnie taki jest.
Si ty four te
Si ty four te 26.01.2020, 06:19
Najlepiej wszystkich urzędników wsadzić do tych autobusów
Pasażer
Pasażer 25.01.2020, 22:29
Dobrze ze w powiecie ropczyco sedziszowskim ktoś przejął transport, niby dlaczego arriva miałaby rezygnować jeśliby się opłacało?
C
C 27.01.2020, 09:26
Zrobię się nie opłacało bo prócz kierowców miały tabuny dyrektorów .
M.O
M.O 25.01.2020, 20:34
wracamy do PRL
Baba Jaga
Baba Jaga 25.01.2020, 18:21
Ciekawe dlaczego nie odbył się przetarg na świadczenie tej usługi? A swoją drogą gdzie są radni. Czy nie ma choć jednego odważnego, który sprzeciwi się pomysłom wójta. Jak widać, chyba nie, bo do tego trzeba mieć jaja.
Xxx
Xxx 29.01.2020, 17:37
Co ma do tego wójt??? Przypomnę że to miasto chciało narzucić sporo większe stawki a jak dobrze się orientuję to w mieście większość w radzie mają pisiory także miejcie do nich pretensje bo mogli uchwalic niższe stawki i by było. A szukanie wymówek że to wina wójta czy gminy to tak trochę dziecinnie. Pomyślcie zanim coś napiszecie, zastanówcie się do kogo należy MKS i kto ma na to realny wpływ a nie szczekajcie na gminę.
I przypomnę że co jak co ale obecny wójt troszkę zrobił dla gminy dlatego zamknijcie się pisiory że nic nie zrobił. Wasz kandydat pokazał teraz ta wasza dobra zmianę zatrudniając ot tak swoją żonę.
###
### 31.01.2020, 22:10
Xxx-lizusie. Jeśli ten twój ukochany wójt nie potrafi zapewnić mieszkańcom transportu ( nie byle jakiego, tylko GODNEGO),to powinien zrezygnować z funkcji i udać się na emeryturę. Znajdą się następcy, którzy będą słuchali głosów mieszkańców. Przypominam, że wójt nie robi nam łaski, bo to nie my jesteśmy dla niego - tylko on dla nas. Żyje z naszych podatków!
debicki
debicki 30.01.2020, 13:31
To żenujące co piszesz, aż wstyd komentować. Wiceburmistrz negocjował stawki, rada zatwierdza i zatwierdziła. Ty jesteś chory z nienawiści
hey
hey 26.01.2020, 11:48
Widac na transmisjach z sesjii ze tam siedza same dupowlazy.Zreszta tak samo jak polowa soltysow delikatnie zeby sie czasami dziadkowi nie narazic.
dd
dd 25.01.2020, 19:53
Ale to nie wina wójta, sprawdź zanim napiszesz
Baba Jaga
Baba Jaga 25.01.2020, 21:03
Można się było dogadać. Tym bardziej,że miasto chciało pójść na ustępstwa.
fdgh
fdgh 26.01.2020, 00:57
Miasto? Kto to mówi, to właśnie "umiejętne" pertraktacje miasta do tego doprowadziły
Henryk
Henryk 25.01.2020, 17:42
Ot taki mały szwindelek :(
Aleks
Aleks 25.01.2020, 17:33
To trzeba było zacząć ponosić faktyczne koszty związane z transportem gmina Dębica - miasto Dębica. Wcale się nie dziwię że burmistrz wreszcie zerwał umowę bo ileż można było sponsorować taki transport. Ja tylko mam nadzieję, że te autobusy OGROTRANSU spełniają chociaż jakiekolwiek wymogi EURO gdyż Dębica nie wytrzyma kolejnych smrodzacych pojazdow, bo przecież MONIS to chyba norm żadnych nie spełnia jak chodzi o EURO. Wierzę że świadomość proekologiczna rośnie i mieszkańcy tak miasta jak i gminy powiedzą stanowcze STOP bo to przecież chodzi o nasze dzieci.
haha
haha 26.01.2020, 00:59
To niech burmistrz teraz sponsoruje transport w MKS i zapewni pracę wszystkim pracownikom i utrzymanie taboru, który będzie się nudził bo nie ma gdzie jeździć
Kaganek oświaty
Kaganek oświaty 26.01.2020, 15:41
Są na tym świecie rzeczy o których nie śniło się filozofom, to jest właśnie jenda z tych rzeczy. Może coś co w miarę normalnie funkcjonowało odstawało od reszty i trzeba było to zmienić żeby nie raziło.
o zgrozo
o zgrozo 25.01.2020, 20:08
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania to teraz prywatny przedsiębiorca będzie dopłacał do gminy? Bo jeździł Bedzie w cenach takich jak dotychczas jeździł MKS. Czujesz jak się wygłupiłeś, czy trzeba Ci to jakoś szczególnie wytłumaczyć?
Aleks
Aleks 26.01.2020, 09:15
'o zgrozo' nie wiem, kto będzie dolacał i czy będzie dopłacał. Ktoś to napewno będzie robil. Jedno jest pewne że prywatnemu to zawsze musi się opłacać. Bo jak dokłada do interesu to nie pociągnie za długo.
o zgrozo
o zgrozo 26.01.2020, 12:04
Wiec sam przyznajesz, że o rzekomym finansowaniu przez miasto gminę można miedzy bajki włożyć. Co takiego się stało w gospodarce, że burmistrz nagle podnosi cenę wozokilometra o 400%? Poprostu dziecinada, sam na sesji sie chwalił, że Małozięć prowadzi pertraktacje bardzo sprawnie. Gdzie owoce tych pertraktacji? Jeżeli Burmistrz wszystko zrobił OK, to dlaczego wojewoda uchylił uchwałę?
Aleks
Aleks 26.01.2020, 20:42
to nie chodzi że podniósł o 400 %, tylko kwota wyjściowa była śmiesznie niska, a ta zaczyna być adekwatna do kosztów. Zresztą mi tak naprawdę nie chodzi o ekonomie. Ja chciałbym aby autobusy które jeżdżą po gminie i mieście, nie smrodziły, bo niestety jechac za autobusami niektórych przewoźników się poprostu nie da !!!!!!!
o zgrozo
o zgrozo 27.01.2020, 00:55
Aleks, proszę przestań się już wygłupiać. Burmistrz rządzi już 6 lat i co?
Nagle teraz zauważył, że przez ten czas dawał śmiesznie niska cenę? Jeśli tak, to sprawa do prokuratora, bo zmarnował publiczny pieniądz. Jesli dalej tej tezy chcesz się trzymać, to zgłoś sprawę do organów ścigania. To jest nie tylko Twój przywilej ale wręcz obowiązek, skoro posiadasz taką wiedzę, że przez poprzednie lata kwota wyjściowa była śmiesznie niska. Ciekawe, czy nadal będziesz bronił swojej tezy, no chyba, że ktos kaze Ci to pisać
Xxx
Xxx 29.01.2020, 17:39
Burmistrz rządzi ale w radzie chyba większości nie ma tzn ze radni pozwolili na taki ruch z jego strony
hih
hih 30.01.2020, 13:33
a co to?
Burmistrz jest ubezwłasnowolniony? Podejmuje decyzję samodzielnie i samodzielnie powienien ponosić konsekwencje
!!!
!!! 29.01.2020, 20:53
Przecież to właśnie niektórzy radni żądali twardych negocjacji z gminą i nie ustępowania wójtowi. Chociażby pani radna J.O.
Aleks
Aleks 26.01.2020, 09:14
'o zgrozo' nie wiem, kto będzie dolacał i czy będzie dopłacał. Ktoś to napewno będzie robil. Jedno jest pewne że prywatnemu to zawsze musi się opłacać. Bo jak dokłada do interesu to nie pociągnie za długo.
pasażer
pasażer 25.01.2020, 19:54
Aleks, jeśli nie wiesz co piszesz, to może nie pisz, co?
Aleks
Aleks 26.01.2020, 09:09
'pasażer' Wiem co piszę chodzitu po pierwsze o czyste powietrze, a po drugie, co faktycznie tu nie do końca sprecyzowalem, o sponsorowanie przez miasto kursów po gmine bo wójt płacąc mniej obciążał takimi opłatami burmistrza -matematyki nie oszukasz. Konieczne było niestety powzięcie zdecydowanych kroków które zaskutkowało takim obrotem sprawy że to zamiast MKS-u spełniającego restrykcyjne normy EURO 6 będziemy mieć jeżdżące po gminie autobusy innego przewoźnika spełniające normy "EURO ŻADNE" może 1. Przykre i smutne.
o zgrozo
o zgrozo 27.01.2020, 00:59
Pytam Cię jeszcze raz, skoro teraz prywatna firma będzie jeździła w tej samej cenie, to znaczy, że prywatny przedsiębiorca będzie dopłacał? Czy może wójt zapłaci więcej, żeby zaraz stanąć przed rzecznikiem dyscyplinarnym? Poprostu cena zaproponowana przez miasto wzięła się z nikąd. Przyznasz, że Prezes MKS jej nie wyliczył, a tylko on może wiedziec jaki to jest koszt
pasażer
pasażer 26.01.2020, 12:07
"Aleks"no to burmistrz załatwił nam czyste powietrze, a po drugie skąd ta wiedza, że miasto dopłacało do kursów? Ciekawe ile teraz będzie dopłacało do firmy. Twoja teza jest tak samo poprawna jak lansowana przez lata, że w MKS dzieją się jakieś szwindle. Dopiero wyrok sądu pokazał kto ma racje
Maniek
Maniek 25.01.2020, 13:28
Wszystkie autobusy podmiejskie zwożące ludzi ze wsi nie powinny się zatrzymywać na żadnych przystankach po za dworcem autobusowym. Tak powinno byc u nas jak jest w Rzeszowie.
###
### 01.02.2020, 14:46
Tak. Należy otoczyć miasto wysokim murem, żeby broń Boże nikt obcy się do niego nie przedostał. Sam pewnie jesteś uchodźcą wiejskim, który teraz rżnie wielkiego mieszczucha.
Dominika
Dominika 25.01.2020, 13:11
Brawa dla fachowców Szewczyka i Małozięcia! Tak pięknie wynegocjowali z gminą, że się transport publiczny sypie. Trzeba było 10 zł dopłaty do kilometra zawołać, a co!
F. C. CHŁĘDOWSKIEGO
F. C. CHŁĘDOWSKIEGO 26.01.2020, 06:23
Brawa jeszcze dla jednej Osoby powinny być
@
@ 26.01.2020, 00:38
Będą rajdy, rocznice...
Historia rządzi, to PRL wraca.
X
X 25.01.2020, 13:01
Jazda za Monisem - polecam.
Dębiczanin
Dębiczanin 25.01.2020, 12:10
Tabor Monisu jest tak zużyty, że nie powinien w ogóle poruszać się po drogach, Nikomu nie życzę, aby jechał za takim autobusem, bo nie widać drogi.
Operator dźwiga
Operator dźwiga 25.01.2020, 11:41
W zasadzie to ma sens, te stare autobusy dopełnią ten zapyziały obraz miasta i gminy. Zrobi się tak bardziej swojsko jak np. W sąsiednim powiecie. Nie możemy sobie pozwolić na taką ujmę, że to oni są większym skansenem niż my. O nie, na to nie może być naszej zgody!
Maszynista kolejowy
Maszynista kolejowy 25.01.2020, 12:34
A tam od razu wszystko stare, auto służbowe ma być ponoć nowe w gminie
Wyborca
Wyborca 25.01.2020, 15:37
Skoro takiś mądry, dlaczego jeszcze nie jesteś wójtem? Wtedy miałbyś nowy samochód. Ujadać każdy potrafi, gorzej, gdy przyjdzie coś zrobić.
Wyborca prawdziwy
Wyborca prawdziwy 25.01.2020, 22:01
Co się tak pienisz wyborca
Lolek
Lolek 25.01.2020, 11:17
Są miejsca w tym kraju gdzie konekwentnie idzie się np. w 100% w tabor niskoemisyjny. My idziemy konsekwetnie w drugą stronę i jeszcze się cieszymy z jakiś oszczędności które przełożą się na większą ilość brudnych spalin które wdychamy.

Pozostałe