Nikifory i rysunki z Czudca - zdjęcia

  • 26.01.2020, 22:32 (aktualizacja 26.01.2020, 22:50)
  • Tomasz Ratuszniak
Nikifory i rysunki z Czudca - zdjęcia
Robert Piękoś sam siebie nazywa rupieciarzem. Tyle tylko, że rupieci, które udało mu się zgromadzić, pozazdrościłby mu niejeden kolekcjoner. Część z nich oglądać można obecnie w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Zobaczyć tam też można wystawę będącą pokłosiem pleneru w Czudcu.

Robert Piękoś w galerii przy Akademickiej 8 gości już po raz trzeci. Najpierw pokazywał tam rzeźby Juliana Stręka, później plakaty obrazujące twórczość Krzysztofa Pendereckiego, a na najnowszej wystawie twórczość artystów prymitywistów: Nikifora z Krynicy, Stanisława Czarneckiego z Mielca, Mariana Grabowskiego z Bronowic, Stanisława Jaskiera z Paszczyny i pochodzącego z Pustkowa Rudek Juliana Stręka.
Te prace pokazywane są w głównych pomieszczeniach galerii. W sali audiowizualnej natomiast oglądać można rysunki powstałe podczas pleneru w Czudcu. Pokazują je: Marek Burdzy, Małgorzata Drozd-Witek, Maria Górecka, Stanisław Górecki, Beata Klimkowska, Ryszard Kucab, Marlena Makiel-Hędrzak, Janusz Pokrywka, Anna Pszonka i Katarzyna Strzępek. Obie wystawy oglądać można do 9 lutego.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (49)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe