Sprawdź polisy OC oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe on-line!

 • 27.01.2020, 09:20 (aktualizacja 27.01.2020, 09:27)
 • Żródło: Artykuł zewnętrzny
Sprawdź polisy OC oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe on-line!
Polisa OC to obowiązkowy zakup dla każdego właściciela pojazdu. Tego typu ubezpieczenia oferuje dzisiaj większość towarzystw. Teraz najkorzystniejszą ofertę można znaleźć także przez internet!

Z tego artykułu możesz dowiedzieć się:

 • Czym jest ubezpieczenie OC?

 • Co wpływa na koszty OC?

 • Jak sprawdzić ceny OC przez internet?

 • Czy ubezpieczenie OC można kupić on-line?

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC – odpowiedzialności cywilnej – to specjalny typ polisy chroniącej właściciela przed roszczeniami poszkodowanych przy wyrządzonych przez niego szkodach.

Najpopularniejszym typem ubezpieczenia OC jest ubezpieczenie samochodowe – komunikacyjne tego typu. Skierowane jest ono do właścicieli i współwłaścicieli samochodów. Posiadanie ubezpieczenia OC tego typu jest obowiązkowe i za jego brak kierowcy może grozić bardzo wysoka kara.

Polisa OC chroni posiadacza przed koniecznością wypłaty odszkodowania za wywołane przez niego zdarzenia drogowe, przykładowo za wjechanie w tył innego pojazdu, stłuczkę parkingową, wymuszenie pierwszeństwa i spowodowanie wypadku. Wtedy odszkodowania wypłaca ubezpieczyciel, u którego zostało zakupione OC.

Przepisy prawa określają zakres ubezpieczenia OC i wskazują, że jest ono obowiązkowe. Warto jednak pamiętać o tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają wolną rękę w ustalaniu wysokości składek takich właśnie polis.

Co wpływa na koszty OC?

Ceny polisy ubezpieczeniowej OC mogą być naprawdę zróżnicowane – jeden kierowca może otrzymać całkowicie odmienne wyceny w kilku towarzystwach. Kwoty te mogą różnić się pomiędzy sobą nawet o kilka tysięcy złotych!

Wynika to z faktu, że ubezpieczyciele samodzielnie kalkulują koszty OC na podstawie informacji otrzymanych od klienta. Stosują oni także własne algorytmy do wyliczenia składki. W rezultacie różnice cenowe mogą być tak duże.

Wśród najważniejszych czynników warunkujących wysokość składki OC znajdują się:

 • marka, model i wersja pojazdu

 • pojemność silnika

 • stan cywilny posiadacza auta

 • jego wiek

 • czas posiadania prawa jazdy

 • miejsce zamieszkania

 • liczba posiadanych dzieci

 • zniżki za bezszkodową jazdę

Kalkulacja ubezpieczenia OC polega na podaniu wszystkich wymaganych danych – dopiero wtedy można otrzymać indywidualne kwoty. Nie można więc z góry określić, które towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają najtańsze polisy. Co więcej, z każdym rokiem najtańszy ubezpieczyciel może być inny!

Aby dowiedzieć się, który ubezpieczyciel posiada najtańszą ofertę OC, najlepiej przeprowadzić kompleksową kalkulację u wielu towarzystw jednocześnie. Można zrobić to u agenta ubezpieczeniowego, ale także można skorzystać z internetowych kalkulatorów OC.

Jak sprawdzić ceny OC przez internet?

Samodzielna kalkulacja kosztów ubezpieczenia OC jest naprawdę bardzo prosta, szybka i wygodna. Może przeprowadzić ją każdy kierowca, który chciałby dowiedzieć się, gdzie czekają na niego najtańsze oferty ubezpieczeń.

Internetowe kalkulatory OC to specjalne serwisy, które współpracują z ubezpieczycielami działającymi na polskim rynku i umożliwiają jednoczesne wyliczenie wysokości składek u każdego z nich. W tym celu wystarczy wypisanie tylko jednego formularza.

Dzisiaj z takiej opcji korzysta wielu kierowców, którzy chcą dowiedzieć się, gdzie mogą kupić ubezpieczenie OC w jak najniższej cenie!

Wśród najważniejszych zalet kalkulatorów OC on-line warto wskazać na:

 • możliwość sprawdzenia kosztów u różnych ubezpieczycieli

 • dostępność serwisu przez 24 godziny na dobę

 • duże oszczędności na wyborze najtańszej polisy

 • zupełnie darmowa kalkulacja

 • oszczędność czasu – kalkulacja trwa parę minut

 • wykonanie kalkulacji nie zobowiązuje do kupna polisy

 • możliwość zakupienia polisy OC w wyliczonej cenie

Na polskim rynku dostępnych jest wiele kalkulatorów ubezpieczeniowych. Najlepiej zdecydować się na taki, który sprawdza jak najwięcej ofert. Przykładowo, za pomocą porównywarki ubezpieczeń OC AC Porówneo.pl można sprawdzić następujące towarzystwa ubezpieczeniowe: Link4, AXA, Proama, Aviva, Ergo Hestia, Benefia, Generali, PZU, MTU24.

Przeprowadzenie wyliczeń jest bardzo szybkie i proste – wystarczy tylko kilka minut. Kalkulator będzie krok po kroku prowadził nas po całym procesie. Wyniki prezentowane są w formie przejrzystej listy. Od razu można zobaczyć, gdzie dostępne są najtańsze OC!

Czy ubezpieczenie OC można kupić on-line?

Aktualnie koszt ubezpieczenia można nie tylko obliczyć on-line, ale polisę OC można również wykupić całkowicie przez internet.

Taka opcja dotyczy także tych kierowców, którzy zdecydowali się na skorzystanie z kalkulatorów ubezpieczeniowych. Można oni wtedy zakupić OC w wyliczonych wysokościach składek. W tym celu trzeba przycisnąć na odnośnik przy wybranym ubezpieczeniu. Przenosi on na stronę wybranego ubezpieczyciela, gdzie można następnie dokończyć transakcję i w efekcie zawrzeć umowę ubezpieczeniową. To wszystko bez potrzeby wychodzenia z domu!

Wobec tego każdy kierowca ma obecnie możliwość sprawdzenia kosztów ubezpieczeń OC u różnych ubezpieczycieli – może zrobić to również za pośrednictwem kalkulatorów dostępnych przez internet, a potem wykupić najtańszą polisę on-line. Sprawdź już teraz, ile możesz zaoszczędzić na wyborze polisy OC przez internet!

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe