Opozycja chce sesji nadzwyczajnej. Chodzi o PBS

  • 28.01.2020, 21:28 (aktualizacja 28.01.2020, 21:38)
  • Tomasz Ratuszniak
Opozycja chce sesji nadzwyczajnej. Chodzi o PBS
Dziesięciu radnych złożyło podpisy pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Dziś złożyli go w Starostwie Powiatowym.

W piśmie skierowanym do Michała Maziarki, przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego, wnioskują o zwołanie sesji nadzwyczajnej w ciągu 7 dni od złożenia dokumentu. Chcą, by w porządku obraz znalazły się: informacja starosty dotycząca sytuacji finansowej Starostwa Powiatowego w związku z aktualną sytuacją Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku oraz dyskusja na ten temat.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Doris
Doris 01.02.2020, 08:12
Pan Starosta i jego zastępca niech sobie nie myśli, że temat PBS zamiecie się pod dywan. Za to co się stało i prawdopodobną utratę kilku milionów złotych MUSI ktoś odpowiedzieć. Od tego zarabiają sporo kasy jak na warunki Dębicy aby mieć pełną odpowiedzialność. Nie jest tajemnicą, że Starosta ma ponad 10 tyś brutto. Za ta kasę to nie tylko lans i chodzenie po imprezach miejskich, ale przede wszystkim czuwanie nad tym co dzieję się w powiecie i zarządzanie strategiczne!. O problemach PBS było wiadomo od dawna. w niedalekim Łańcucie-miasto jakoś potrafili się z tego banku wycofać tuż przed upadkiem/restrukturyzacją.
Teddy
Teddy 30.01.2020, 10:56
Niech sobie opozycja poczyta: http://samorzad.pap.pl/depesze…

Wiceminister finansów podkreślił, że nie ma prawnej możliwości, by przed rozpoczęciem przymusowej restrukturyzacji kogokolwiek o tym fakcie poinformować - sprawa objęta jest tajemnicą, a za jej złamanie grozi sankcja pozbawienia wolności.

Skiba podkreślił, że sytuacja w której znalazły się samorządy nie jest ich winą bo nawet gdyby pojawiła się informacja że bank ma problem, to ustawa mówi jasno, że z dnia na dzień samorząd nie może sobie założyć konta w innym banku.
Doris
Doris 01.02.2020, 08:16
Widać obronę Pana Starosty i jego zarządzania strategicznego... O problemach PBS widomo od co najmniej 2016 roku, kiedy to zmieniono zarząd Banku. Poza tym jakoś w Łańcucie potrafili się wycofać się z PBS w ostatniej chwili: http://gospodarkapodkarpacka.p…
Inwestor
Inwestor 30.01.2020, 08:55
Starostwo inwestycje rozpoczęło w Nowym Roku od likwidacji
Wydziału Inwestycji w Starostwie - przypadek
Adam
Adam 30.01.2020, 00:43
Jak wyjdą wszystkie sprawy z bankiem i starostwem to się ludzie zdziwicie...kto ma żal palce w upadku banku i kto na tym zyskał a kto stracił...
Ewa
Ewa 29.01.2020, 11:27
Zajmijcie sie MKS-em co gmina wyprawia albo propozycja budowy przybudowki udajacej zlobek za prawie 2 milony w Nagawczynie. Sa powazne tematy ale nie umiecie sie nimi zajac
Były wyborca
Były wyborca 29.01.2020, 07:22
Najwyższa pora, bo to co zaczyna się dziać w powiecie to masakra. Chęciek pomału sobie nie radzi a Pieniążek strzela im w kolano. Mamy dość tej dobrej zmiany
Amigo
Amigo 30.01.2020, 00:46
Bardzo dobrze to już może koniec dobrej zmiany...myślę że Powiatowa Afera PBS wyjdzie na jaw... I pociągnie za sobą sznurki...
Kibic
Kibic 29.01.2020, 19:49
Jestem bardzo zadowolona z obecnych władz powiatu. Cieszę się, ze patrzą okiem gospodarza i podejmują odważne decyzje. Ta brak odwagi i brak wizji cechowała poprzednią władzę. Nie znam Pana Starosty, ale widząc go ostatnio na Koncercie Noworocznym na scenie, mogę stwierdzić, że na pewno posiada dystans do własnej osoby i poczucie humoru. A to też świadczy o człowieku. Ps. Co do Pana Pieniążka, to nie widziałam, żeby Starosta chodził z obandażowanym kolanem ;)
kibol
kibol 30.01.2020, 08:51
Starosty nie znasz, ale wiesz ze podejmuje odważne decyzje. Prosze wymień 3 odważne decyzje ?
Jestem robotem
Jestem robotem 29.01.2020, 21:03
Budżet na inwestycje zrealizowany w 2018 roku za poprzedniego Zarządu Powiatu 38 mln 432 tys. zł. Za Chęćka i Pieniążka (PiS) w 2020 6 mln 312 tys. zł i to nie wiadomo czy tyle będzie po pieniądze zajęte na koncie w PBS. Szpital z milionowymi stratami. Kryzys w edukacji. Rzeczywiście widać "gospodarskie oko."
###
### 29.01.2020, 20:43
Ha ha ha i jeszcze raz ha ha ha ha!!!!!
Czytelnik
Czytelnik 29.01.2020, 00:13
To może w związku z zaistniałą sytuacją finansową radni nie będą pobierać diet?
Doris
Doris 01.02.2020, 08:23
Radni nie będą pobierać diet, a staroście obniży się jego potężne wynagrodzenie wynoszące ponad 10 tys. złotych. Tak przez pół można, to i tak na warunki Dębicy dalej będzie sporo.
A tu trochę o zarobkach Starosty: http://www.debicki.bip.podkarp…
PL
PL 29.01.2020, 06:52
A nie lepiej gdyby zreformowac system i zlikwidować powiaty i sejmiki wojewódzkie,likwidując jednoczesnie zbedne funkcie urzędnicze,na które idą miliony z naszych lokalnych podatków? One nie są potrzebne,gmina wystarczy. Robi sie takie państwo w panstwie a to kosztuje . Ustawa śmieciowa zlikwidowała konkurencję na lokalnym rynku i mamy ceny z kosmosu za wywóz śmieci,a wiadomo, jak to działa
cienki Bolek
cienki Bolek 29.01.2020, 15:01
a te ceny śmieci to nie radni zatwierdzają?
Jestem robotem
Jestem robotem 29.01.2020, 21:03
Radni gmin i miasta - nie powiatowi.
rde
rde 29.01.2020, 09:21
Tak, poprzedni podział administracyjny kraju był bardziej ekonomiczny. Obecnie zbyt duże rozdrobnienie władztwa generuje tylko konflikty a porozumień brak-patrz MPK.
Mikołaj
Mikołaj 28.01.2020, 23:36
No i dobrze bo sprawa jakby ucichła a jest naprawdę poważna. Jakiś urzędnik chyba powinien odpowiedzieć za tak gigantyczną stratę. Z tego co słyszałem to rząd nie ma zamiaru pomagać samorządom bo, jak tłumaczy, odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponoszą lokalni urzędnicy. Dobra zmiana tym razem zawiodła. Nie pierwszy i nie ostatni raz ale nie dajmy zamieść sprawy pod dywan.
wyborne milordzie
wyborne milordzie 28.01.2020, 22:09
Obecna opozycja w większości tworzyła koalicję rządzącą powiatem w tamtej kadencji (państwo: Jarosz, Reguła x2, Pasek, Gawlik czyli PSL/RIS) gdy wyłoniono PBS w przetargu na obsługę starostwa z umową trwającą do teraz bez możliwości wypowiedzenia. Może niech więc zapytają sami siebie, szczególnie były starosta Reguła, były wicestarosta Pasek i byli członkowie zarządu powiatu Gawlik i Reguła drugi?
No i wybornie wyglądają radni Wspólnoty Ziemi Dębickiej jako opozycja wobec PiSowskiego zarządu powiatu. Co na to pan Stefan Bieszczad, radny sejmikowy z listy PiS?
wzd
wzd 30.01.2020, 08:55
Radni Wspólnoty wygladaja tak, jak zostali potraktowani przez Starostę od 1 sesji. Dziś są w opozycji i nie bardzo wiem z czego tu halo robic
Jam
Jam 30.01.2020, 10:52
A za co miał PiS WZD przytulać do siebie jak na Szewczyka grali w wyborach czyli przeciwko PiSowi? Choć ich liderowi nie wadził znaczek PiS do sejmiku...
Jestem robotem
Jestem robotem 29.01.2020, 21:08
W 2018 roku w interpelacji poselskiej Poseł Gawlik pytał rząd PiS o sytuację w PBS. Dostał odpowiedź, że jest stabilnie i wszytko OK. Nie było wiec podstaw do obaw. 2 lata później ten sam PiSowski rząd rękami PiSowskiej KNF zajmuje pieniądze, które wcześniej przekazał rządzonemu przez PiS powiatowi. Niech teraz starosta zasiadający w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu załatwia odzyskanie środków, niech wykażą się PiSowscy posłowie z naszego regionu.
Chyba botem jestes
Chyba botem jestes 30.01.2020, 08:20
A może Twój Poncyljusz pomoże? Do ratusza go zawiozłeś to i może na Parkowej bajke opowie jaki to on kolega jest?
Dominik
Dominik 01.02.2020, 08:29
To niech Pan Starosta poprosi łaskawie Pana Posła Poncyljusza o pomoc. Może się też Pan Starosta zwrócić do dyrektora jego Biura Poselskiego, który jest mieszkańcem naszego grodu i na pewno pomoże w kontakcie z Panem Posłem :)
wj
wj 29.01.2020, 11:40
Taka sama sytuacja w Debickim Podokregu Pilki Noznej a prezesem Lada z PSL
Pracownik
Pracownik 29.01.2020, 09:57
Dokładnie. Teraz składają wnioski a konta starostwa w PBS były również za ich kadencji. Problemy banku zaczęły się w 2016 r. więc szkoda, że wówczas nic z tym nie zrobili. Za ich kadencji to raczej Powiat słynął z powiększania kadry pracowniczej. Niech złożą wniosek ile osób zostało zatrudnionych za ich kadencji? Ile zostało utworzonych sztucznych etatów tylko po to żeby obsadzić "swoich". Nie było wówczas problemu z sytuacją finansową powiatu.
Jestem robotem
Jestem robotem 29.01.2020, 21:13
Mam wrażenie, że zatrudnienie w Starostwie wzrosło właśnie teraz, a co do "swoich" to słynna już żona wicestarosty, mniej słynna na razie nagroda dla żony starosty, całkiem nieznany radny miejski z Brzostku, który po zatrudnieniu w Starostwie nagle wstąpił do klubu PiS. Cdn....
Bot za 2 zeta
Bot za 2 zeta 30.01.2020, 09:53
Dokładnie, MASZ WRAŻENIE :D
Tyg
Tyg 29.01.2020, 18:25
A co wam czasie robiły instytucje finansowe państwa?
@
@ 29.01.2020, 20:48
Nadzór finansowy działał i już co najmniej dwa lata temu było wiadomo o kłopotach tego banku. Ale może należy od czasu do czasu znaleźć w internecie odpowiednie opracowania i zapoznać się z nimi. Przecież instytucje finansowe państwa nie będą zwracały się do każdego klienta indywidualnie, że jego bank ma kłopoty.
123
123 28.01.2020, 21:53
O dobrze! To są nasze pieniądze. Chcemy transparentności nie schowania sprawy pod dywan.

Pozostałe