Pożar gasili do świtu

  • 29.01.2020, 12:31 (aktualizacja 29.01.2020, 12:52)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Pożar gasili do świtu OSP Brzeźnica
W nietypowej akcji brali udział strażacy OSP z Brzeźnicy i zawodowcy z Dębicy. Zaczęło się od pożaru sadzy w kominie.

Sadzę w kominie udało się ugasić za pomocą gaśnic proszkowych. Cały ciąg kominowy budynku w Brzeźnicy  został sprawdzony przy pomocy kamer termowizyjnych, wszystko wskazywało na to, że akcja zakończyła się sukcesem. Jednak przed odjazdem strażacy zwrócili uwagę lokatorom, by uważnie obserwowali, czy nie dzieje się nic niepokojącego. I rzeczywiście - kilka godzin później dostali wiadomość, że w budynku roznosi się swąd palonego drewna.Okazało się, że z powodu nieszczelności w przewodzie kominowym, doszło do zapalenia belek stropu. Żeby dotrzeć do tlących się elementów, konieczne było rozkucie stropów. Wydobycie wszystkich nadpalonych belek było trudne i czasochłonne. 

- Strażacy - sześciu zawodowych i sześciu druhów OSP z Brzeźnicy - pracowali praktycznie przez całą noc, od północy do 5 rano - mówi bryg. Wiktor Porada z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe