Sylwia Łazowska marzy, by dom nie był jej więzieniem

  • 01.02.2020, 10:03
  • Tomasz Ratuszniak
Sylwia Łazowska marzy, by dom nie był jej więzieniem
Porusza się na wózku inwalidzkim. Na portalu siepomaga.pl zbiera na platformę przyschodową, dzięki której mogłaby sama wychodzić z domu.

Mieszkanka Łęk Dolnych urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz z niedowładem górnych i dolnych kończyn. Musi korzystać z wózka inwalidzkiego.
Jak sama twierdzi na co dzień ma wiele potrzeb, jak choćby opłacenie leczenia i rehabilitacji, ale tą najważniejszą obecnie jest zakup platformy przyschodowej.
- Mój dom to mój azyl, bezpieczna przystań, ale gdy nie mogę z niego wyjść, staje się więzieniem. Nie chcę, żeby tak było. Moim największym marzeniem jest być samodzielną - przekonuje Sylwia Łazowska.
Dziś nie może wyjść z domu bez pomocy rodziców. Jeszcze do niedawna tata brał ją na ręce i znosił po schodach. Ale z wiekiem ma coraz mniej sił, dlatego wyjście na zewnątrz powoli staje się coraz większym problemem. Platforma przyschodowa ułatwiłaby więc życie nie tylko jej, ale i jej rodzinie.
Dzięki temu urządzeniu Sylwia Łazowska mogłaby bez niczyjej pomocy, używając jednego przycisku, wyjść i wrócić do domu.
Niestety, zakup platformy przewyższa możliwości finansowe rodziny z Łęk Dolnych. Koszt urządzenia wraz z jego montażem to około 36 tys. zł. Z tego też powodu założyła zbiórkę na największym polskim portalu charytatywnym. Można ją znaleźć pod adresem: www.siepomaga.pl/sylwia-lazowska.
Do tej pory udało się jej zebrać ponad 28 tys. zł, czyli 78 procent potrzebnej kwoty. Brakuje już tylko 7,9 tys. zł, a zbiórka trwa jeszcze do końca marca. Dlatego liczy na wsparcie ludzi dobrej woli, którzy pozwolą jej spełnić marzenia o samodzielności i odciążeniu rodziców.
Mieszkance Łęk Dolnych można również przekazać 1 procent podatku. Wystarczy podczas rozliczania w formularzu PIT wpisać numer: KRS 0000338389.
W rubryce Informacje dodatkowe - cel szczegółowy 1% należy wpisać: 10540 Sylwia Łazowska.
Ewentualne darowizny można też kierować na konto Fundacji Sedeka, która mieści się przy ul. Grzybowskiej 4 lok. 132, 00-131 Warszawa, nr: 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845, tytułem: 10540 Sylwia Łazowska.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe