Zdobyli 170 tys. zł na naukę pływania

  • 01.02.2020, 23:42
  • Tomasz Ratuszniak
Zdobyli 170 tys. zł na naukę pływania fot. GOSiR.
100 tys. zł dało Ministerstwo Sportu i Turystyki. 70 tys. zł dołożyła Gmina Dębica. Za te pieniądze Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy CHemik Pustków zorganizują zajęcia nauki pływania dla uczniów z gminy Dębica.

Zajęcia dla uczniów klas I-III z 13 szkół z terenu gminy odbywać się będą od 17 lutego do 7 grudnia. Uczniowie wezmą udział w 20 godzinach nauki pływania. Dofinansowanie przeznaczone zostanie na opłacenie instruktorów, transport dzieci oraz wynajem basenu na czas prowadzenia zajęć. Dzięki temu rodzice dzieci biorących udział w zajęciach nie poniosą żadnych kosztów z tym związanych.

Od 2014 roku GOSiR i KS Chemik zdobyli na naukę pływania ponad 1 350 000 zł. Dziękie temu programem bezpłatnej nauki pływania objętych zostało 5600 uczniów.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe