To co przyniósł do szkoły wyglądało jak narkotyki

  • 02.02.2020, 09:31 (aktualizacja 02.02.2020, 11:41)
  • Tomasz Ratuszniak
To co przyniósł do szkoły wyglądało jak narkotyki fot. Circ OD z Pixabay
Substancje do złudzenia przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania znaleźć można w tzw. opolskiej walizce narkotykowej. Taką właśnie walizkę wykorzystał asp. sztab. Tomasz Totko, zajmujący się profilaktyką społeczną, podczas spotkania z nauczycielami i rodzicami uczniów w Szkole Podstawowej w Lipinach.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają, która realizowana jest pod hasłem Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi rodziców i nauczycieli na zagrożenia dla życia i zdrowia wynikające ze stosowania substancji niedozwolonych.
Asp. sztab. Tomasz Totko wiele uwagi poświęcił też odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Mówił o konsekwencjach prawnych, jakie ponoszą nieletni i zmianach w obowiązujących przepisach, przestrzegając przed odpowiedzialnością za zachowania uznawane przez młodzież za niegroźne, dopuszczalne, a nawet atrakcyjne w środowisku rówieśniczym.

Narkotyki i dopalacze nie były jednak jedynym tematem spotkania w którym wzięło udział 46 rodziców i 10 nauczycieli. Funkcjonariusz opowiadał również o oszustwach dokonywanych przez fałszywych pracowników administracji i przedstawicieli handlowych. Odbyła się też dyskusja na temat najbardziej nurtujących mieszkańców spraw, związanych m.in. z bezpieczeństwem w domach, szkole i na ulicy, w szczególności w najbliższym rejonie ich zamieszkania.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dałny
Dałny 02.02.2020, 10:56
Już byście się wstydzili, żeby aż takie clickbaity robić...

Pozostałe