Udało się! Zbiórka Sylwii zakończona!

  • 03.02.2020, 22:16 (aktualizacja 03.02.2020, 22:41)
  • Tomasz Ratuszniak
Udało się! Zbiórka Sylwii zakończona!
36 601 zł trafiło na konto Sylwii Łazowskiej w serwisie siepomaga.pl. Za te pieniądze będzie mogła kupić platformę przyschodową, która pozwoli jej samodzielnie wychodzić z domu.

Mieszkanka Łęk Dolnych urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz z niedowładem górnych i dolnych kończyn. Musi korzystać z wózka inwalidzkiego.
- Mój dom to mój azyl, bezpieczna przystań, ale gdy nie mogę z niego wyjść, staje się więzieniem. Nie chcę, żeby tak było. Moim największym marzeniem jest być samodzielną - przekonywała Sylwia Łazowska.
Do tej pory nie mogła wyjść z domu bez pomocy rodziców. Jeszcze do niedawna tata brał ją na ręce i znosił po schodach. Ale z wiekiem ma coraz mniej sił, dlatego wyjście na zewnątrz powoli stawało się coraz większym problemem. Platforma przyschodowa ułatwi więc życie nie tylko jej, ale i jej rodzinie.
Dzięki temu urządzeniu Sylwia Łazowska będzie mogła bez niczyjej pomocy, używając jednego przycisku, wyjść i wrócić do domu.
Zakup platformy przewyższał możliwości finansowe rodziny z Łęk Dolnych, bo koszt urządzenia wraz z jego montażem to około 36 tys. zł. Dlatego kobieta założyła zbiórkę na największym polskim portalu charytatywnym.
O tej zbiórce najpierw pisaliśmy na łamach Obserwatora Lokalnego, a dwa dni temu przypomnieliśmy na portalu. I przyniosło to skutek. Dziś zbiórka została zakończona. Na konto mieszkanki Łęk Dolnych trafiło 36 601 zł, czyli 100,97% potrzebnej kwoty. Wsparło ją 398 osób. Dziękujemy!

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 04.02.2020, 12:03
Fajnie, że udało się zebrać pieniądze, ale niestety taką platformę już dawno powinien wybudować Pani Sylwii PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Obowiązkiem Państwa jest pomaganie takim osobom jak Pani Sylwia, a zbiórka internetowa powinna być ostatecznością!!!

Pozostałe