Data ogłoszona. Kto nas odwiedzi?

  • 05.02.2020, 12:47 (aktualizacja 06.02.2020, 08:30)
  • Grzegorz Król
Data ogłoszona. Kto nas odwiedzi? Fot. Arch.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podała datę wyborów prezydenckich. Polacy głowę państwa wybiorą 10 maja Gdyby okazało się, że potrzebna będzie II tura, to zaplanowana została na 24 maja.

Mieszkańcy Dębicy i powiatu dębickiego będą mieli do wyboru pięciu kandydatów. O reelekcję ubiegał się będzie Andrzej Duda, choć prezydent jeszcze tego oficjalnie nie ogłosił. Czekał na wskazanie daty wyborów. On oczywiście reprezentował będzie Prawo i Sprawiedliwości. Swojego kandydata wystawia także Platforma Obywatelska. Będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska. Zarówno ona, jak i Andrzej Duda wybierają się do Dębicy. Kiedy?

- Z informacji, które mam wynika, że prezydent przyjedzie w najbliższym czasie, jak tylko będzie wybierał się na Podkarpacie. Przyjedzie na sto procent - zapewniał kilka dni temu Mateusz Kutrzeba, koordynator kampanii prezydenckiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w powiecie dębickim.

Szef powiatowych struktur PO również zapewnia, że Małgorzata Kidawa-Błońska o Dębicy nie zapomni.

- Do dwóch tygodni będzie wiadomo, kiedy pani Kidawa-Błońska przyjedzie, harmonogram ciągle jest tworzony w Warszawie - mówi Krzysztof Lipczyński.

Jako pierwszy z kandydatów do powiatu dębickiego przyjechał Władysław Kosiniak-Kamysz, wystawiony przez koalicję Polskie Stronnictwo Ludowe/Kukiz'15. Odwiedził Łęki Górne 19 stycznia. Informowaliśmy o tym TUTAJ. W trakcie spotkania padła deklaracja, że w kampanii odwiedzi nas kolejny raz.

Czy przyjadą również pozostali kandydaci? Te go nie wiadomo. Z wiadomości przesłanej naszej redakcji przez lidera Wiosny Roberta Biedronia nie wynika nic.

- Proszę obserwować moje profile w mediach społecznościowych, tam na bieżąco dodaje informacje o planowanych spotkaniach - napisał Robert Biedroń.

Swojego kandydata będzie miała także Konfederacja. Jest nim Krzysztof Bosak, były członek Ligii Polskich Rodzin, Ruchu Narodowego, a także były prezes Młodzieży Wszechpolskiej. W wyborach start zapowiada również Szymon Hołownia, dziennikarz, pisarz, publicysta i działacz społeczny.

Czytaj także: Mariusz Szewczyk na czele KOD Podkarpacie

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
na prezydenta
na prezydenta 09.02.2020, 14:32
Jak maj to Małgośka !
Ann
Ann 09.02.2020, 04:49
Kidawa, Kamysz, kto jeszcze - po co zenade robić ? Żeby lokalni pseudo politycy się lansowali ?
propozycja
propozycja 06.02.2020, 05:16
A może wreszcie wybrać takiego ,który nie jest związany z żadną partią ?
W 3 karty gra
W 3 karty gra 05.02.2020, 23:43
Gdyby opozycja faktycznie istniała, to szturm Podkarpacia w związku z aferą PSB, byłby dla nich priorytetem. Dotychczas brak zainteresowania - czyli pasuje w układzie, czas zaciera jakiekolwiek ślady. Szukanie w klasycznym braku kompetencji samorządowych, procedur organizacyjnych itp powiązań z tym kto kiedy wycofał środki finansowe potwierdza, że przeciwnicy - teoretyczni, nadają się podobnie do władzy. Bank to finanse. Nalot kandydujących by zostać niezależnym Prezydentem, "niezależnej" Polski, do matecznika PiSu, na Podkarpacie będzie wówczas, gdy ten "szczegół" istotny będzie rozstrzygany. Póki co podatniku nie pyskuj - płać :D
Anżej
Anżej 05.02.2020, 21:04
Może by tak górkę w Jordanie naśnieżyć to napewno przyjedzie:)
Baba Jaga
Baba Jaga 05.02.2020, 16:32
Skoro nie można pośmigać na nartach, to się odwiedzi Polskę B.

Pozostałe